Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka na Mazury Praca zaliczeniowa z informatyki Sylwia Leśniewska klasa I a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka na Mazury Praca zaliczeniowa z informatyki Sylwia Leśniewska klasa I a."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka na Mazury Praca zaliczeniowa z informatyki Sylwia Leśniewska klasa I a

2 Miejsca i obiekty warte obejrzenia: Bunkry z okresu II wojny światowej w Bolejnach, Bunkry z okresu II wojny światowej w Bolejnach Twierdza Boyen w Giżycku, Twierdza Boyen w Giżycku Zaginione wioski w Puszczy Piskiej, Zaginione wioski w Puszczy Piskiej Zamek w Giżycku, Zamek w Giżycku Wilczy Szaniec w Gierłoży, Wilczy Szaniec w Gierłoży Wieża Bismarcka w Ostródzie. Wieża Bismarcka w Ostródzie

3 Bunkry w Bolejnach Niedaleko Bolejn możemy obejrzeć fragmenty olsztyńskiego systemu obronnego budowanego przez Niemców od 1938 roku.

4 Twierdza Boyen w Giżycku Twierdza Boyen zbudowana w połowie XIX wieku broniła dostępu do Prus od wschodu. Zlokalizowana została w doskonałym strategicznie miejscu, na szerokim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, który stanowił najdogodniejsze miejsce do przekroczenia linii Wielkich Jezior Mazurskich.

5 Zaginione wioski w Puszczy Piskiej Puszcza Piska to największy kompleks leśny na Mazurach. Jeśli chcecie zapomnieć o cywilizacji, nie ma lepszego miejsca.

6 Zamek w Giżycku Jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest średniowieczny zamek, wzniesiony przez zakon krzyżacki około roku 1341, który po pieczołowitym odrestaurowaniu stanowi obecnie część ekskluzywnego Hotelu St. Bruno.

7 Wilczy Szaniec w Gierłoży W Gierłoży, niegdyś Wolfsschanze, czyli Wilczym Szańcu, mieściła się słynna kwatera główna Adolfa Hitlera.

8 Wieża Bismarcka w Ostródzie Wieża Bismarcka w Ostródzie jest pierwszą tego typu budowlą w Prusach Wschodnich, poświęconą kanclerzowi Niemiec Otto von Bismarckowi. Wieża Bismarcka w Ostródzie jest pierwszą tego typu budowlą w Prusach Wschodnich, poświęconą kanclerzowi Niemiec Otto von Bismarckowi. Wieże Bismarckie powstawały w latach 1869- 1934 i były to zazwyczaj proste budowle w kształcie wieży lub kolumny sławiące cesarza i potęgę Niemiec. Wieże Bismarckie powstawały w latach 1869- 1934 i były to zazwyczaj proste budowle w kształcie wieży lub kolumny sławiące cesarza i potęgę Niemiec.

9 Wszystkie obiekty, które przedstawiłam są warte obejrzenia ze względu na ich wartość historyczną. Oprócz tego Mazury charakteryzują się ogromną ilością jezior i przepięknych widoków. Do atrakcji turystycznych należy zaliczyć również wszystkie sporty wodne, np. kajakarstwo, żeglarstwo itd. Myślę, że Mazury są wyjątkowym miejscem, które każdy powinien odwiedzić.

10 ZAPRASZAM NA MAZURY! Prezentację wykonała : Sylwia Leśniewska klasa Ia


Pobierz ppt "Wycieczka na Mazury Praca zaliczeniowa z informatyki Sylwia Leśniewska klasa I a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google