Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca zaliczeniowa z informatyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca zaliczeniowa z informatyki"— Zapis prezentacji:

1 Praca zaliczeniowa z informatyki
Wycieczka na Mazury Praca zaliczeniowa z informatyki Sylwia Leśniewska klasa I a

2 Miejsca i obiekty warte obejrzenia:
Bunkry z okresu II wojny światowej w Bolejnach, Twierdza Boyen w Giżycku, Zaginione wioski w Puszczy Piskiej, Zamek w Giżycku, Wilczy Szaniec w Gierłoży, Wieża Bismarcka w Ostródzie.

3 Bunkry w Bolejnach Niedaleko Bolejn możemy obejrzeć fragmenty olsztyńskiego systemu obronnego budowanego przez Niemców od 1938 roku.

4 Twierdza Boyen w Giżycku
Twierdza Boyen zbudowana w połowie XIX wieku broniła dostępu do Prus od wschodu. Zlokalizowana została w doskonałym strategicznie miejscu, na szerokim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, który stanowił najdogodniejsze miejsce do przekroczenia linii Wielkich Jezior Mazurskich.

5 Zaginione wioski w Puszczy Piskiej
Puszcza Piska to największy kompleks leśny na Mazurach. Jeśli chcecie zapomnieć o cywilizacji, nie ma lepszego miejsca.

6 Zamek w Giżycku Jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest średniowieczny zamek, wzniesiony przez zakon krzyżacki około roku 1341, który po pieczołowitym odrestaurowaniu stanowi  obecnie część ekskluzywnego Hotelu St. Bruno.

7 Wilczy Szaniec w Gierłoży
W Gierłoży, niegdyś Wolfsschanze, czyli Wilczym Szańcu, mieściła się słynna kwatera główna Adolfa Hitlera.

8 Wieża Bismarcka w Ostródzie
Wieża Bismarcka w Ostródzie jest pierwszą tego typu budowlą w Prusach Wschodnich, poświęconą kanclerzowi Niemiec Otto von Bismarckowi. Wieże Bismarckie powstawały w latach i były to zazwyczaj proste budowle w kształcie wieży lub kolumny sławiące cesarza i potęgę Niemiec.

9 Wszystkie obiekty, które przedstawiłam są warte obejrzenia ze względu na ich wartość historyczną. Oprócz tego Mazury charakteryzują się ogromną ilością jezior i przepięknych widoków. Do atrakcji turystycznych należy zaliczyć również wszystkie sporty wodne, np. kajakarstwo, żeglarstwo itd. Myślę, że Mazury są wyjątkowym miejscem, które każdy powinien odwiedzić.

10 ZAPRASZAM NA MAZURY! Prezentację wykonała : Sylwia Leśniewska klasa Ia


Pobierz ppt "Praca zaliczeniowa z informatyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google