Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Owoce i warzywa są bardzo zdrowe dla człowieka, dlatego że są w nich witaminy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Owoce i warzywa są bardzo zdrowe dla człowieka, dlatego że są w nich witaminy."— Zapis prezentacji:

1 Owoce i warzywa są bardzo zdrowe dla człowieka, dlatego że są w nich witaminy.

2

3 * Owoce i warzywa to bogactwo witamin A, C i E, selenu i cynku, * Zmniejszają stany zapalne związane z chorobami serca, wpływają na polepszenie wzroku, * Opóźniają procesy starzenia, * Owoce i warzywa to bogactwo błonnika,

4 * 1. Jedz codziennie różne produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie * 2. Bądź codziennie aktywny fizycznie – ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę * 3. Źródłem energii w twojej diecie powinny być głównie produkty znajdujące się w podstawie piramidy żywieniowej.

5 * Rośliny warzywne należą do wielu rodzin i pochodzą z różnych stron świata. W sumie na świecie jako warzyw używa się co najmniej 250 gatunków, z czego ok. 50 spożywanych jest w Polsce. Uprawą i produkcją warzyw zajmuje się warzywnictwo. * Uprawą owoców zajmuje się dział ogrodnictwa – sadownictwo. Uprawiane są w sadach, ogrodach i na plantacjach, rzadziej pozyskiwane są ze stanowisk naturalnych (z lasów).

6 * Paulina Matwiejczuk


Pobierz ppt "Owoce i warzywa są bardzo zdrowe dla człowieka, dlatego że są w nich witaminy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google