Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SOSNA Z pędów i igliwia otrzymuje się olejek sosnowy pozyskiwany przez destylację surowca z parą wodną. CIS Niewysokie drzewo, o wysokości zwykle do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SOSNA Z pędów i igliwia otrzymuje się olejek sosnowy pozyskiwany przez destylację surowca z parą wodną. CIS Niewysokie drzewo, o wysokości zwykle do."— Zapis prezentacji:

1

2

3 SOSNA Z pędów i igliwia otrzymuje się olejek sosnowy pozyskiwany przez destylację surowca z parą wodną. CIS Niewysokie drzewo, o wysokości zwykle do 15 m lub krzew o wysokości do 3–4 m. BUK Drewno wykorzystywane do produkcji instrumentów muzycznych.

4 BORÓWKI Niektóre gatunki są uprawiane dla swoich jadalnych owoców. Nadają się one do bezpośredniego spożycia oraz do sporządzania przetworów. BOROWIK Kapelusz półkulisty, u starszych okazów poduchowaty, mięsisty, o suchej powierzchni tylko u niektórych gatunków mazistej. MCHY Małe, osiągające od 1 do 10 cm wysokości organizmy, przeważnie żyjące skupiskach w ocienionych i wilgotnych miejscach.

5 ZAJĄC Ogon zająca jest od góry czarny, na spodzie biały. Nogi zająca nazywa się skokami, natomiast uszy słuchami i są one dłuższe od głowy. LIS Obecnie wyróżnia się 45 podgatunków lisa rudego, które można podzielić na dwie grupy – rasy duże, zamieszkujące tereny północne, i małe, rezydujące głównie w Azji. JELENIE Ciało jasnopłowe lub rudawe, o długości 110-140 cm. Jeleń ten żyje w pobliżu rzek i innych zbiorników wodnych Azji. Bardzo dobrze pływa. Żeruje w dzień jedząc liście, gałązki.

6 DZIĘCIOŁ DZIĘCIOŁ - Czoło żółtobiałe, wierzch głowy czarny, u samca czerwona przepaska, boki głowy i spód ciała biały. Grzbiet i skrzydła czarne, na barkach ma duże białe plamy, na skrzydłach znajdują się białe poprzeczne pasy. Ogon czarny. DROZDY - mają upierzenie zmienne, często brązowe lub szare często szukają pokarmu na ziemi wiele z nich odznacza się bogatym repertuarem pieśni.

7


Pobierz ppt "SOSNA Z pędów i igliwia otrzymuje się olejek sosnowy pozyskiwany przez destylację surowca z parą wodną. CIS Niewysokie drzewo, o wysokości zwykle do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google