Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Poezja to mówiące malarstwo, Malarstwo – milcząca poezja” - Simonides.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Poezja to mówiące malarstwo, Malarstwo – milcząca poezja” - Simonides."— Zapis prezentacji:

1 „Poezja to mówiące malarstwo, Malarstwo – milcząca poezja” - Simonides

2 Moje hobby to malowanie, rysowanie, tworzenie prac plastycznych. Tak naprawdę ciężko powiedzieć, od kiedy zaczęło mnie to interesować, ale skoro tego nie pamiętam, to musiało to być bardzo dawno. Mam na imię Wiktoria. Chodzę do klasy 6.

3 Malarstwo to podstawowa „gałąź” sztuk plastycznych. Występuje niemal we wszystkich ludach i kulturach. Najstarsze znane malowidła ( ślady dłoni, przedstawienia zwierząt i ludzi ) powstały na ścianach jaskiń około 40 tysięcy lat temu.

4 Niegdyś malarze byli traktowani bardziej jako rzemieślnicy niż artyści. Klasyczny sposób pracy malarza przebiega zwykle od wstępnych szkiców rysunkowych przez kompozycje koloru do końcowego dzieła sztuki.

5 Malarstwo europejskie było przez większość swojego rozwoju skoncentrowane na przedstawieniu postaci ludzkiej. Później doszedł do głosu także pejzaż, zaś w XX wieku pojawiła się sztuka abstrakcyjna.

6 Teraz trochę „mojego” malarstwa…

7

8 Zabicie lwa nemejskiego Zabicie Hydry lernejskiej Schwytanie łani kerynejskiej Schwytanie dzika erymantejskiego Oczyszczenie stajni Augiasza Przepędzenie ptaków stymfalijskich

9 Schwytanie byka kreteńskiego Schwytanie koni Diomedesa Zdobycie pasa Hipolity Uprowadzenie trzody Geriona Przyniesienie złotych jabłek z ogrodu Hesperyd Sprowadzenie Cerbera z Hadesu

10

11

12

13

14 Kilka prac przestrzennych…

15

16

17

18 Jeśli ktokolwiek chce mnie zrozumieć, powinien uważnie patrzeć na moje obrazy… - Gustav Klimt


Pobierz ppt "„Poezja to mówiące malarstwo, Malarstwo – milcząca poezja” - Simonides."

Podobne prezentacje


Reklamy Google