Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Nadanie imienia Grażyny Chrostowskiej Gimnazjum nr 8 w Lublinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Nadanie imienia Grażyny Chrostowskiej Gimnazjum nr 8 w Lublinie."— Zapis prezentacji:

1

2  Nadanie imienia Grażyny Chrostowskiej Gimnazjum nr 8 w Lublinie

3  Grażyna Chrostowska poetka polska, działaczka podziemia w okresie II wojny światowej Jesteśmy bardzo dumni, że obraliśmy Grażynę Chrostowską za Patronką naszego gimnazjum. Przykładem swojego życia młoda lublinianka z pokolenia Kolumbów prowadzi nas ku wartościom, które Jej rówieśnikom pomogły ocalić ludzką godność. Patronka jest dla nas wzorem do naśladowania, inspiracją do wielu działań i zachowań. Z Jej postawą łączy się głęboka wiara, dobro, patriotyzm, przyjaźń, umiłowanie drugiego człowieka i umiejętność przebaczania.

4  Nadanie imienia Grażyny Chrostowskiej Gimnazjum nr 8 w Lublinie

5  Alojzy Leszek Gzella autor książki o Grażynie Chrostowskiej „Jakby minęło już wszystko”

6  Spotkania w Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

7  Wanda Półtawska podczas kolejnych spotkań z młodzieżą Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Lublinie

8  „GODNOŚĆ I ŻYCIE SĄ DANE TYLKO NA POCZĄTKU. O ICH TRWANIE KAŻDY MUSI WALCZYĆ I NARAŻAĆ SIĘ BEZUSTANNIE.” Niezwykłe spotkania z koleżankami Patronki.

9  „GODNOŚĆ I ŻYCIE SĄ DANE TYLKO NA POCZĄTKU. O ICH TRWANIE KAŻDY MUSI WALCZYĆ I NARAŻAĆ SIĘ BEZUSTANNIE.” Niezwykłe spotkania z koleżankami Patronki.

10   WOJCIECHA BURACZYŃSKA-ZEISKE  KRYSTYNA CZYŻ-WILGAT  IZABELA REK-KOPER  STANISŁAWA ŚLEDZIEJOWSKA-OSICZKO  ZOFIA POCIŁOWSKA  KLEMENTYNA TORBICZ-KUŚMIERZ  WIKTORIA KSIELEWSKA Więźniarki obozu Ravensbrück

11  „Śladami Grażyny Chrostowskiej” - wycieczki uczniów klas pierwszych do miejsc związanych z Grażyną Chrostowską.

12  KONKURS RECYTATORSKO-KRASOMÓWCZY „ W KRĘGU POEZJI GRAŻYNY CHROSTOWSKIEJ, LUBELSKIEJ PRZEDSTAWICIELKI POKOLENIA KOLUMBÓW ”. Etap międzyszkolny.

13  KONKURS RECYTATORSKO-KRASOMÓWCZY „ W KRĘGU POEZJI GRAŻYNY CHROSTOWSKIEJ, LUBELSKIEJ PRZEDSTAWICIELKI POKOLENIA KOLUMBÓW ”. Finał w Zamku Lubelskim.

14  18 kwietnia to szczególny dzień w życiu naszego gimnazjum.  Nasze umysły i serca kierują się ku młodej dziewczynie, lubelskiej harcerce, poetce, która ginie w Ravensbrück od strzału niemieckiego oprawcy.  Każdą rocznicę tego wydarzenia obchodzimy z niemałym wzruszeniem, ale i dumą, że nasza patronka godnie zniosła upokorzenie, samotność i cierpienie.  W skrajnych, obozowych warunkach pisała wiersze, wspierała inne więźniarki, nie traciła nadziei.  Chcemy przez to Święto jeszcze bardziej ożywić pamięć o Grażynie Chrostowskiej.  Ożywić pamięć poprzez głębsze poznanie życia zarówno Jej jak i całego pokolenia, poprzez "dotknięcie" śladów jej teraźniejszości, a naszej przeszłości.

15


Pobierz ppt " Nadanie imienia Grażyny Chrostowskiej Gimnazjum nr 8 w Lublinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google