Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W rolach głównych Janusz Korczak Oliwier Rybacki Dyrektor szkoły Barbara Rogalska Uczniowie klas gimnazjalnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W rolach głównych Janusz Korczak Oliwier Rybacki Dyrektor szkoły Barbara Rogalska Uczniowie klas gimnazjalnych."— Zapis prezentacji:

1 W rolach głównych Janusz Korczak Oliwier Rybacki Dyrektor szkoły Barbara Rogalska Uczniowie klas gimnazjalnych

2

3

4

5

6

7 wiadomo gaduły

8

9 Ja będę pisarzem z brodą i okularami. Będę opowiadał historie prawdziwe, będziecie mnie słuchać z podziwem. Jak Korczak będę rozmyślać nad przyszłością dzieci, aż natchnienie do mnie przyleci.

10 Ja nie będę literatem tylko jak Korczak lekarzem. Stary Doktor mówił „Literatura to słowa, medycyna to czyny” Atrakcyjna pani doktor

11 Ja za lat dwadzieścia będę budowniczym, tyle domów dziecka i szkół zbuduję, że trudno wyliczyć.

12 Ja zreformuję świat, by równe prawa, równe rządy objęły wszystkie ziemi lądy.

13 A ja chcę być sobą. Janusz Korczak mówił: „Bądź sobą- szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić.”

14 Janusz Korczak zawsze będzie w mym sercu. Tak jak On-nigdy na zło, na kłamstwo, na podłość, nie będę obojętny. W ten sposób oddam mu hołd.

15

16 Jak myślicie moi mili? Czy obietnic dotrzymają? O Korczaku pamiętają? Niech się spełnią ich marzenia! Do miłego zobaczenia!

17

18 SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Klasa I-III gimnazjum Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni Opiekunowie: Joanna Nadolna, Ewa Żelechowska


Pobierz ppt "W rolach głównych Janusz Korczak Oliwier Rybacki Dyrektor szkoły Barbara Rogalska Uczniowie klas gimnazjalnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google