Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie jest możliwe pokochanie kogokolwiek bez poznania Go! Nie ma bardziej wiarygodnej przestrzeni kontaktu z żywym Bogiem niż Pismo Święte, bo przez nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie jest możliwe pokochanie kogokolwiek bez poznania Go! Nie ma bardziej wiarygodnej przestrzeni kontaktu z żywym Bogiem niż Pismo Święte, bo przez nie."— Zapis prezentacji:

1 Nie jest możliwe pokochanie kogokolwiek bez poznania Go! Nie ma bardziej wiarygodnej przestrzeni kontaktu z żywym Bogiem niż Pismo Święte, bo przez nie On kieruje do nas swoje Słowo. Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa, a w konsekwencji - nieznajomością człowieka i tego, jakim pragnie go Bóg. „Zajmij się Słowem Bożym, a wtedy ono zajmie się tobą. To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie”

2 a) uwzględnić tekst oryginalny b) kontekst gramatyczny, logiczny, psychologiczny c) miejsca paralelne d) uwzględnić rodzaje literackie e) okoliczności powstania Czytać Biblię - ale jak? ZASADY LITERACKIE :

3 ZASADY TEOLOGICZNE : Czytać Biblię - ale jak? a) uwzględnić interpretację danego fragmentu przez żywą Tradycję i Urząd Nauczycielski Kościoła b) uwzględnić analogię wiary c) uwzględnić jedność całej Biblii

4 „Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców… Więcej niż mnie… Nigdy się z nią nie rozstaniesz… A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi..." Roman Brandstaetter

5 ZASADY LITERACKIE : a) uwzględnić tekst oryginalny b) kontekst gramatyczny, logiczny, psychologiczny c) miejsca paralelne d) uwzględnić rodzaje literackie e) okoliczności powstania T. Dlaczego mam czytać Biblię? ZASADY TEOLOGICZNE : a) uwzględnić interpretację danego fragmentu przez żywą Tradycję i Urząd Nauczycielski Kościoła b) uwzględnić analogię wiary c) uwzględnić jedność całej Biblii

6 Praca domowa: Każdy otrzymał kartkę z fragmentem z Pisma Świętego. Zinterpretujcie go w domu odpowiadając na pytania: Każdy otrzymał kartkę z fragmentem z Pisma Świętego. Zinterpretujcie go w domu odpowiadając na pytania: – Do kogo są skierowane słowa? – O czym mówią? – Co mówi tekst biblijny nam w obecnej chwili? – Do czego - przez to słowo - Bóg nas zachęca ? T. Dlaczego mam czytać Biblię?


Pobierz ppt "Nie jest możliwe pokochanie kogokolwiek bez poznania Go! Nie ma bardziej wiarygodnej przestrzeni kontaktu z żywym Bogiem niż Pismo Święte, bo przez nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google