Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat 14: HTML - przykłady praktyczne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat 14: HTML - przykłady praktyczne"— Zapis prezentacji:

1 Temat 14: HTML - przykłady praktyczne

2 Po zapoznaniu się z elementami języka HTML można skusić się o stworzenie bardziej rozbudowanych dokumentów. Staraj się wykorzystać jak najwięcej poznanych znaczników i ich atrybutów. Nie zapomnij, że ważnym elementem strony jest szata graficzna. W odpowiedni sposób dobieraj tło, kolory i krój czcionki, tak aby przyszły użytkownik mógł komfortowo oglądać daną stronę.

3 Ćwiczenie Przygotuj stronę internetową poświęconą systemowi operacyjnemu Linux. Strona składa się z następujących elementów: logo – przesuwający się napis (marquee), kreska pozioma <hr>, menu, kreska pozioma <hr>, tytuł strony, treść, obrazek oraz link do strony, z której zaczerpnięto informacje. Każda podstrona będzie odpowiadać konkretnej dystrybucji systemu podanej w linku. Wprowadź tło strony. Wybierz kolor i krój czcionki. Dostosuj kolorystykę linków zwykłych, odwiedzonych i aktywnych.

4 Ćwiczenie Przygotuj stronę internetową poświęconą topologiom sieciowym. Budowa strony oparta jest na tabeli składającej się z następujących elementów: wiersz pierwszy – logo (dwie scalone komórki), wiersz drugi – menu (pierwsza komórka) oraz tytuł, treść, obraz i link do strony, z której zaczerpnięto informacje (druga komórka), wiersz trzeci – informacje na temat twórcy strony (dwie scalone komórki). Każda podstrona ma taką samą budowę oraz informacje na temat konkretnej topologii podanej w linku. Wprowadź tło strony. Wybierz kolor i krój czcionki. Dostosuj kolorystykę linków zwykłych, odwiedzonych i aktywnych. Zmień wygląd i rozmiar tabeli.

5 Ćwiczenie Przygotuj stronę internetową poświęconą tematyce wybranego przez Ciebie miasta. Budowa strony oparta jest na zagnieżdżonych ramkach składających się z następujących elementów: ramka pierwsza – logo (obrazek), ramka druga – menu (podstrony), ramka trzecia – pierwsza podstrona na temat miasta (ramka z odpowiednią nazwą do wykorzystywania dla atrybutu target), ramka czwarta – menu (inne strony internetowe na temat miasta), ramka piąta – informacje dotyczące twórcy strony. Pamiętaj, że zawartość wszystkich linków powinna wyświetlać się w trzeciej ramce. Wprowadź tło strony. Wybierz kolor i krój czcionki. Dostosuj kolorystykę linków zwykłych, odwiedzonych i aktywnych. Dostosuj atrybuty ramek.

6 Tworząc zaawansowane projekty, należy pamiętać o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie, jakim jest prawo autorskie. Podstawowym aktem prawnym precyzującym to zagadnienie jest ustawa sejmowa z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Można ją znaleźć na stronie internetowej Sejmu RP. Treść ustawy określa m.in. jakie utwory objęte są prawem autorskim (teksty, wyrażenia matematyczne, prace plastyczne, fotograficzne, lutnicze, architektoniczne, utwory muzyczne, sceniczne, audiowizualne itp.). Korzystanie z czyjejś pracy twórczej wiąże się z posiadaniem pozwolenia od autora lub wykupieniem dostępu oraz podaniem źródła pochodzenia i danych twórcy. Jeżeli wybrane utwory zostały udostępnione przez autora ze zgodą na przetwarzanie, również w tym przypadku powinniśmy wskazać źródło i autora dzieła, z którego korzystaliśmy. Opanowanie znaczników i elementów języka HTML to dopiero początek zdobywania umiejętności z zakresu tworzenia witryn internetowych. Teraz warto rozszerzyć swoją wiedzę dotyczącą modyfikacji i udoskonalenia części odpowiedzialnej za styl strony.


Pobierz ppt "Temat 14: HTML - przykłady praktyczne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google