Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BAJKA O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BAJKA O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA"— Zapis prezentacji:

1

2 BAJKA O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA

3 Dawno, dawno temu, Jak to w bajkach bywa, Żył książę, Co żony poszukiwał. Książe ten zdrowo się Odżywiał i sportu używał. Lubił skakać, biegać, grać, A po wszystkim prysznic brać.

4 W sąsiednim królestwie Księżniczka mieszkała,
Która telewizję ciągle oglądała, Chipsami się objadała, A o sporcie nawet nie myślała.

5 Gdy 18 lat skończyła, Papierosy w dużych ilościach paliła, Kawę bez umiaru piła I od tłustych potraw nie stroniła. Księżniczka Przynieś mi chipsy Jadwisiu, Bo właśnie się skończyły, A ja już chodzić nie mam siły

6 Narrator Księżniczka nie wiedziała, Ze dużo błędów popełniała, A na dodatek ładnie nie wyglądała, Bo o siebie dbać nie umiała Ale, mimo że się źle odżywiała, To dobry charakter miała. W królestwie Księcia dla odmiany, W zakresie odżywania Panowały odmienne zasady Tu ludzie o siebie dbali, Dużo owoców i warzyw jadali, Papierosów nie palili i dużo ćwiczyli I dzięki temu długo i zdrowo żyli. A Książe, jak już wiecie, Szukał żony w całym świecie.

7 Wróżka mu przepowiedziała,
Że jego żona będzie wspaniała. I dobry charakter będzie miała. Lecz jeden warunek spełnić musi: Tę oto suknię na siebie narzucić. Książę Janie kochany, Dziś Księżniczkę z sąsiedniego królestwa poznamy. Przygotuj poczęstunek, Którym ją przywitamy. Księżniczka Jadwisiu, podaj no mi jeszcze papieroska, Bo złożyć wizytę u Księcia, To rzecz nie prosta.

8 Książę Witaj. Pani droga! Zapraszam Cię w moje progi. Zasiądź przy stole I poznaj zwyczaje moje. Księżniczka O! Cóż ja widzę! Owoce, warzywa. Czy to u was jedzenie Się nazywa? Tak Księżniczko droga, Jadam ich dużo, Bo zdrowiu służą. Papierosów nie palimy, Bo o zdrowym życiu myślimy.

9 Księżniczka Ja zdziwienia nie kryję, Bo u nas się inaczej żyje I szybko tyje. Dowód na to mam tu, ale basta mu! Od dziś, gdy do domu wrócę, Ćwiczyć będę, Papierosy rzucę.

10 Książę Wieść to dla mnie wspaniała, Gdyż wróżka mi przepowiedziała, Że moja żona będzie wprost doskonała, Ale jeden warunek spełnić musi, Tę oto suknię na siebie narzucić. Weź Księżniczko tę suknię w prezencie, Może to przyniesie mi szczęście. Gdy ją nałożysz, Me serce otworzysz

11 Księżniczka Jadwisiu, od dziś zajdą u nas wielkie zmiany. Po pierwsze- się nie objadamy. Po drugie- dużo ćwiczymy, A papierosów w ogóle nie palimy. Narrator Księżniczka Księcia pokochała Dla niego życie zmienić chciała. I suknię przywdziać postanowiła, A ponadto dla wszystkich być miła

12 Księżniczka Teraz ponownie odwiedzimy Księcia. On na pewno o nas pamięta. Książę Witaj Księżniczko! Och, jaka zmiana! Zechciej teraz zostać mą żoną. Szukałem Cię całe lata. Dziś to dla mnie będzie zapłata. Drogi Księciu, byłabym skłamała, Gdybym Ciebie poślubić nie chciała.

13 Narrator Jak to w bajkach bywa, Puenta jest szczęśliwa. Książę z księżniczką zdrowy tryb życia prowadzili, Dzięki temu długo, długo razem żyli.


Pobierz ppt "BAJKA O ZDROWYM TRYBIE ŻYCIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google