Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ruch w czterech porach roku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ruch w czterech porach roku"— Zapis prezentacji:

1 Ruch w czterech porach roku

2 Aktywność wymaga ruchu ciała
Aktywność wymaga ruchu ciała. Umiarkowana aktywność fizyczna to każda czynność, która pochłania tyle energii co chód o dystansie 3 km w ciągu 30 minut. Staraj się przeznaczyć na umiarkowany wysiłek fizyczny 30 minut dla dorosłych lub 60 minut dla dzieci przez większość dni w tygodniu, najlepiej codziennie. Te 30 minut to absolutne minimum. Pamiętaj jednak że im więcej czasu poświęcasz na ruch tym lepszy wynik osiągniesz RUCH TO ZDROWIE

3 Wiosna

4 Ruch wiosną Wiosna to szczególny czas w roku – odżywająca po zimie przyroda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, pobudzając ludzi do działania. Dlatego też, często wspomina się o tym, że wiosną najlepiej jest wprowadzać zmiany w swoim życiu. Dodatkowo, wiosna to również idealny czas na powrót do aktywności fizycznej dla tych, którzy przerwali ją na okres zimy. 

5 Pomysł na ruch Zarówno ci, którzy dopiero zaczynają się ruszać, jak i ci, którzy do sprawności powracają po zimowej przerwie powinni rozpocząć od mniejszego wysiłku. Oznacza to, że najpierw idealne będą marsze czy lekkie truchty. Jeśli uprawialiśmy jogging przez całą zimę, to wiosną możemy ruszyć na rolki albo na rower. Bardzo polecany jest także nordic walking, który pozwoli nam przygotować do dalszych sportów niemal wszystkie partie ciała.

6 Rower Przejażdżki rowerowe są najczęściej wybieraną formą aktywności fizycznej. Nic w tym dziwnego, przecież każdy z was posiada rower. Bardziej doświadczeni cykliści decydują się na trudniejsze, ekstremalne trasy, a z kolei osoby chcące wyłącznie „poruszać się” wybierają ścieżki rowerowe w własnym mieście. Zatem – szerokiej drogi!

7 Rolki Jazda na łyżworolkach jest sportem dla tych, którzy chcą wzmocnić ramiona i nogi, spalić sporą ilość kalorii, a także dobrze się bawić. Oprócz rolek, warto zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie i kolana, które w razie upadku zabezpieczą wasze ciała przed urazem. A więc ruszamy!

8 Lato

9 Sport latem Wakacyjny odpoczynek wcale nie musi oznaczać leżenia plackiem na plaży.  Odrobina luzu od codziennych obowiązków może być świetną okazją na znalezienie nowej, sportowej pasji. Może więc w tym roku nurkowanie, konie czy też tenis staną się twoim nowym hobby?

10 Fitness na lato Leniwe dni spędzone głównie na odpoczywaniu, z mniejszymi lub większymi grzeszkami kulinarnymi, w końcu bez codziennych stresów, skutkują zwykle nadprogramowymi kilogramami. Zaraz po urlopie, waga wskazuje więcej niż raptem 2 tygodnie temu. Z tego względu nawet latem nie warto rezygnować z wysiłku fizycznego. Bo sposobów na letni fitness jest naprawdę mnóstwo. I nie musi być on ani nudny, ani bardzo męczący.

11 Pływanie Metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.

12 Jesień

13 Aktywność Fizyczna Jesienią
Jeśli pogoda nas nie rozpieszcza, to zawsze możemy skorzystać z bogatej oferty krytych pływalni, siłowni czy fitness clubów. Zaopatrując się w karnet (to zdecydowanie tańsza opcja, niż wykupywanie jednorazowych wejściówek), możemy zadbać o swoje zdrowie i figurę na basenie zapisując się np. na zajęcia z aqua aerobiku. Ta sama sytuacja dotyczy siłowni, kursu jogi, czy zajęć fitness.

14 Zima

15 Ruch Zimą! Po wstaniu z łóżka nic lepiej nas nie zagrzeje do walki z kolejnym dniem, jak gimnastyka. Gdy rano poświęcimy kwadrans na wykonanie prostych ćwiczeń, jak np. skłony, krążenie biodrami, przysiady, brzuszki, krążenie ramionami i nadgarstkami, wówczas zapewnimy sobie pewną dawkę dobrego humoru na większą część dnia, a nasze ciało będzie bardziej mobilne minut gimnastyki pozwoli na unicestwienie kalorii

16 Snowboard Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i to nie tylko wśród młodzieży. To połączenie niemałego wysiłku fizycznego z pewną dawką adrenaliny.

17 Narty Szaleństwa na stokach są chyba jednym z najpopularniejszych sportów zimowych. Ferie zimowe lub weekend w górach, połączony z tą aktywnością może nam przynieść wiele korzyści zdrowotnych.

18 Łyżwy Są świetną formą spędzania wolnego czasu i okazją do poprawy swojej kondycji fizycznej. Co prawda wymagają pewnych sił, zdolności utrzymania równowagi, a także umiejętności opanowania lęku przed urazami, ale efekty są zadowalające. Ponadto na lodowisko można wybrać się podczas weekendu z rodziną czy znajomymi i nie tylko mile, ale i zdrowo spędzić czas, na którego brak tak często narzekamy. 

19 Dziękujemy za uwagę ! Wykonali: Natalia , Dariusz , Michał i Miłosz .
Źródła: https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=665&q=sport+to+zdrowie&oq=sport+to+&gs_l=img.1.0.0l j ac.1.12.img.9LfFeVKjhmk


Pobierz ppt "Ruch w czterech porach roku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google