Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zgierz 8 listopad 2011 Wychowawca – mgr Monika wasilewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zgierz 8 listopad 2011 Wychowawca – mgr Monika wasilewska."— Zapis prezentacji:

1 Zgierz 8 listopad 2011 Wychowawca – mgr Monika wasilewska

2 Śniadanie uważane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia i obowiązkowy punkt w programie zadań ucznia przed wyjściem do szkoły. Powinno dostarczać dziecku ok. jednej czwartej dziennego zapotrzebowania na energię oraz wybrane składniki odżywcze, które mają wpływ między innymi na mocne kości, odporność i dobrą koncentrację. Jeśli dziecko nie zje śniadania przed wyjściem do szkoły może mieć gorszą zdolność koncentracji i trudniej mu będzie przyswoić przekazywane na lekcjach informacje.

3 Dieta dziecka w wieku wczesnoszkolnym powinna być urozmaicona pod względem asortymentu produktów spożywczych, umiarkowana co do ilości spożywanych produktów i uregulowana. Produkty żywnościowe polecane w żywieniu dzieci powinny charakteryzować się wysoką wartością odżywczą i jakością zdrowotną. Należy pamiętać o tym by dostarczały dziecku potrzebne do rozwoju białka, witaminy oraz składniki mineralne np.. wapń, żelazo, cynk i magnez.

4 Podczas śniadania dzieci samodzielnie komponowały swój ulubiony jogurt korzystając ze zgromadzonych produktów takich jak: płatki śniadaniowe, dżem, miód, suszone śliwki, suszona żurawina, rodzynki, orzechy, migdały, wiórki kokosowe.

5 Następnie uczniowie robili kolorowe kanapki. Do dyspozycji miały pieczywo, masło, wędlinę, różne rodzaje serów, jajka, dżemy i warzywa. Dzieci piły mleko lub kakao. Wspólne śniadanie sprawiło dzieciom ogromną radość.

6 Oczy, gardło, włosy, kości zdrowe są, gdy A w nich gości. A w marchewce, pomidorze, w maśle, mleku też być może.

7 B, bądź bystry, żwawy Do nauki i zabawy. W drożdżach, ziarnach i orzeszkach, w serach, jajkach B też mieszka.

8 Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny. Bo najlepsze witaminy to owoce i jarzyny. C, to coś na przeziębienie i na lepsze ran gojenie. C porzeczka i cytryna, świeży owoc i jarzyna

9 Zęby, kości lepiej rosną, kiedy D dostana wiosną. Zjesz ja z rybą, jajkiem, mlekiem Na krzywicę D jest lekiem.

10 Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny. Mleko, mięso, jajka, sery, w słońcu marsze i spacery.


Pobierz ppt "Zgierz 8 listopad 2011 Wychowawca – mgr Monika wasilewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google