Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Last Modified 5/6/2013 1:54 PM Central European Standard Time Printed McKinsey & Company | 0 Streszczenie Strona przeznaczona na streszczenie – skróconą,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Last Modified 5/6/2013 1:54 PM Central European Standard Time Printed McKinsey & Company | 0 Streszczenie Strona przeznaczona na streszczenie – skróconą,"— Zapis prezentacji:

1 Last Modified 5/6/2013 1:54 PM Central European Standard Time Printed McKinsey & Company | 0 Streszczenie Strona przeznaczona na streszczenie – skróconą, samodzielną wersję dokumentu, która zawiera jego najważniejsze punkty. Streszczenie zazwyczaj pojawia się w dokumentach przeznaczonych do lektury, a nie do prezentacji Streszczenie powinno być ▪ Napisane czcionką Arial o rozmiarze 12 lub 14 i zawarte w tym polu, co zapewni czytelność tekstu (optymalna liczba znaków w wierszu). Jeśli zabraknie miejsca, nie należy zmniejszać czcionki, lecz kontynuować na następnej stronie ▪ Krótkie. Teza opisana jest w pierwszym akapicie, argumenty na jej poparcie w kolejnych podpunktach, a poniżej tylko najważniejsze fakty, np. kluczowe liczby. Nie należy umieszczać tu żadnych treści, których nie ma w głównym dokumencie ▪ Przejrzyste. Pierwszy akapit należy napisać pogrubioną czcionką, taką samą czcionką zaczyna się każdy podpunkt, który zawiera zdania lub frazy przekazujące kluczowe treści ▪ Czytelne. Streszczenie należy pisać krótkimi, prostymi zdaniami, z podmiotem, orzeczeniem i określeniem. Czasowniki powinny być raczej w trybie czynnym niż biernym. Słownictwo powinno być proste, zawierające terminologię klienta, nie żargon konsultingowy

2 Last Modified 5/6/2013 1:54 PM Central European Standard Time Printed McKinsey & Company | 1 Streszczenie Portale mają aktualnie mocną pozycję na rynku, której filarem jest liczba użytkowników i wiążący się z tym zasięg wśród internautów. Nasza propozycja dla funduszu Private Equity to wybór Wirtualnej Polski. Twierdzimy, że portal WP.pl ma potencjał osiągnięcia EBITDA na poziomie 180 mln złotych i jednocześnie podwojenia swojej wartości. W tym celu chcemy wykorzystać 11-milionową bazę użytkowników do zagospodarowania najlepiej rokujących segmentów sprzedaży internetowej na własnej platformie e- commerce, zwanej WPstores. Rynek e-commerce w Polsce w 2010 r. był wart 15.5 mld PLN, a w 2012 wartość ta wzrosła do ok. 21.5 mld PLN. Udział e-commerce w całej sprzedaży detalicznej kształtuje się na poziomie ok. 4%. Odnosząc się do wyników takich krajów jak Niemcy i Wielka Brytania, można w 5-letniej prognozie założyć, że rynek ten wzrośnie dwukrotnie. Wciąż istnieją perspektywiczne segmenty produktów, gdzie nie ma silnej konkurencji i istnieje duży potencjał sprzedażowy. Są to: dom i ogród, zabawki i akcesoria dla dzieci, oraz odzież i uroda. Przychody generowane przez trzy największe serwisy e-commerce w tych kategoriach wahają się w granicach 3-6% wszystkich przychodów w grupie. Nasza strategia opiera się na dwóch filarach. Pierwszy filar to utrzymanie aktualnej bazy użytkowników i jej stopniowe powiększanie. W oparciu o tę bazę chcemy stopniowo zwiększać swoje przychody reklamowe oraz sukcesywnie kierować użytkowników do naszego sklepu internetowego. Drugi filar to wdrożenie platformy e- commerce z 1) produktami dziecięcymi, 2) wyposażeniem domu i ogrodu oraz 3) odzieżą i kosmetykami. Platforma WPstores będzie oddzielnym serwisem, ale zintegrowanym z czterema przebudowanymi wyspecjalizowanymi stronami należącymi do Wirtualnej Polski. Nowa platforma e-commerce WPstores w ciągu 5 lat będzie zawierała bazę ok. 681 tys. użytkowników nabywających wyposażenie domu i ogrodu, 1 141 tys. klientów zaopatrujących się w produkty kategorii odzież i uroda, oraz 331 tys. kupujących produkty dla dzieci. Przy przyjęciu realizowanych przez serwisy e-commerce marży oraz cen koszyków dóbr na średnim rynkowym poziomie, marża EBITDA generowana przez platformę e-commerce w 2015 roku wyniesie ok. 150 mln złotych. Jednocześnie wpływy z reklam i pozostałych standardowych źródeł przychodu będą przy stabilnym wzroście wynosiły ok. 150-200 mln złotych rocznie, a ich marża EBITDA będzie na poziomie 20-30%.


Pobierz ppt "Last Modified 5/6/2013 1:54 PM Central European Standard Time Printed McKinsey & Company | 0 Streszczenie Strona przeznaczona na streszczenie – skróconą,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google