Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,, Kolejna jedynka w tym tygodniu’’-pomyślał Filip patrząc na test z matematyki. Z taką średnią na pewno nie dostane się do dobrego gimnazjum! Rodzice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",, Kolejna jedynka w tym tygodniu’’-pomyślał Filip patrząc na test z matematyki. Z taką średnią na pewno nie dostane się do dobrego gimnazjum! Rodzice."— Zapis prezentacji:

1

2

3 ,, Kolejna jedynka w tym tygodniu’’-pomyślał Filip patrząc na test z matematyki. Z taką średnią na pewno nie dostane się do dobrego gimnazjum! Rodzice na pewno będą źli i po raz kolejny dostanę szlaban na komputer.”

4 Zachowanie wynikające z rozsądnego myślenia Filip zaczął się uczyć, poprawił złe oceny, dostał się do dobrego gimnazjum. Miał też czas na odpoczynek i zabawę. Zachowane wynikające z nierozsądnego myślenia Filip był załamany, powtarzał klasę. Dostał też karę na korzystanie z komputera. Stracił wiarę w siebie. DLACZEGO ROZSĄDNE MYŚLENIE JEST WAŻNE?

5 ROZSĄDNE Mogłem się bardziej przykładać do nauki, ale już trudno. Jeśli się postaram, na pewno uda mi się poprawić oceny i dostać się do dobrego gimnazjum. NIEROZSĄDNE Jestem beznadziejny, już nic nie da się zrobić… Bez sensu poprawiać oceny, przecież już wszystko stracone. ROZSĄDNE I NIEROZSĄDNE MYŚLENIE

6 ODWOŁANY WYJAZD… Niedługo koniec roku szkolnego i Alicja pojedzie na wymarzony obóz taneczny ze swoją przyjaciółką.,,Nie mogę się doczekać!”- myśli. Na kilka tygodni przed wyjazdem dowiedziała się, że wyjazd został odwołamy, ponieważ firma sponsorująca obóz splajtowała.

7 ROZSĄDNE Szkoda, ale może za rok gdzieś pojadę… Jest wiele obozów tanecznych, a jeśli żaden mi się nie spodoba, to mogę zapisać się na lekcje tańca. NIEROZSĄDNE Całe wakacje będę się nudzić i nic nie zastąpi obozu, tymczasem moje koleżanki spędzą miło czas, zapewniając sobie wiele atrakcji, rozrywek i mnóstwo innych przyjemności… ROZSĄDNE I NIEROZSĄDNE MYŚLENIE

8 Zachowanie wynikające z rozsądnego myślenia Alicja w czasie wakacji wspaniale bawiła się z przyjaciółką. Zapisała się na kurs tańca. Nie przejmowała się tym, że jej koleżanki wyjeżdżają na wakacje. Chciała się dobrze bawić. Zachowane wynikające z nierozsądnego myślenia Alicja była zła na firmę, która splajtowała. W wakacje nudziła się, miała zepsuty humor. DLACZEGO ROZSĄDNE MYŚLENIE JEST WAŻNE?


Pobierz ppt ",, Kolejna jedynka w tym tygodniu’’-pomyślał Filip patrząc na test z matematyki. Z taką średnią na pewno nie dostane się do dobrego gimnazjum! Rodzice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google