Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK GRZEŚ DBAŁ O ZDROWIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK GRZEŚ DBAŁ O ZDROWIE"— Zapis prezentacji:

1

2 JAK GRZEŚ DBAŁ O ZDROWIE

3 Opowiem Wam historię, jak Grześ dbał o zdrowie
Opowiem Wam historię, jak Grześ dbał o zdrowie. Grzesia wszyscy w szkole znali z tego, że często zapomniał albo zeszytu, albo książki. Nie zdarzyło się jednak, żeby Grześ zapomniał batona i coli. Na każdej przerwie Grześ siadał w kącie i zajadał słodycze. A trzeba wam wiedzieć, że był z niego kawał chłopa. Chociaż chodził do drugiej klasy, chłopcy z czwartej bardzo się go bali. Nie bawił się z nikim, bo nie miał czasu. Gdy tylko Grześ kończył jeść, to zaraz dzwonił dzwonek.

4 Pewnego dnia Grzesia zabolał ząb, ileż to było płaczu
Pewnego dnia Grzesia zabolał ząb, ileż to było płaczu. Cała rodzina cierpiała i płakała. A trzeba Wam wiedzieć, że Grześ nie lubił ani pielęgniarki, ale internisty, ani dentysty. Prosi Grzesia mama, prosi tata, prosi babcia z dziadkiem, ale Grześ nie chce iść, bo się boi. Płacze jeden dzień, płacze drugi. W końcu poddał się i jedzie z mamą i tatą do dentysty. Z kieszeni wystaje mu oczywiście baton, bo Grześ wie, że jak zęba nie będzie to go zje.

5 U dentysty było dużo dzieci. Grześ stanął w kolejce
U dentysty było dużo dzieci. Grześ stanął w kolejce. Pytał co chwilę, czy może zjeść batona. Gdy mama mu pozwoliła, poprosiła go dentystka. Grzesio w ostatniej chwili chciał uciec, ale złapał go tata i posadził na fotelu

6 Gdy Grześ otworzył buzię, z buzi wyskoczyły brązowe, czekoladowe stworki w różowych sukienkach.
Były to resztki batonów i coli. Pani dentystka wyczyściła i odkurzyła zęby Grzesia, a stworki uciekły na podłogę. Założyła piękną niebieską plombę i ząb Grzesia przestał boleć. Pani stomatolog zapytała chłopca, czy wie, jak batony i cola psują zęby i zdrowie.

7 Dała Grzesiowi książeczkę na temat „Jak dbać o zęby”
Dała Grzesiowi książeczkę na temat „Jak dbać o zęby”. Grześ obiecał, że nie będzie jadł już tyle słodyczy. A trzeba wam wiedzieć, że każdy z nas ma trochę z Grzesia. Wszyscy razem z Grzesiem obiecujemy, że nie będziemy jedli tylu słodyczy. Grześ zamiast słodyczy zjada zdrowe marchewki. A wy?!


Pobierz ppt "JAK GRZEŚ DBAŁ O ZDROWIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google