Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie."— Zapis prezentacji:

1 Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie

2 Przez ostatnie 20 lat samorząd przyczynił się do wielu zmian na terenie miasta Świdnik. W celu zapoznania się z działalnością samorządu w ostatnich dwóch dekadach udałyśmy się do Urzędu Miasta, na rozmowę z naczelnikiem burmistrza Piotrem Jankowskim. Efekty tej rozmowy chciałybyśmy przedstawić poniżej:

3 Ilona i Marta – Witamy, przyszłyśmy do Pana z okazji 20 rocznicy Wolnych Wyborów Samorządowych. Chciałybyśmy się dowiedzieć co się zmieniło przez 20 lat działania samorządu. Jakie zaszły najważniejsze zmiany w ciągu 20 lat? Nacz. Piotr Jankowski – Najważniejszą zmianą było przede wszystkim to, iż mieszkańcy sami mogą wybierać radnych. Sprawy te nie są odgórne, lecz oddolne to znaczy, że mieszkańcy sami decydują, jakie problemy mają być rozwiązane, a radni dążą do zrealizowania tego. Kolejne zmiany widoczne są w infrastrukturze. Wystarczy porównać stan dróg, powstały ścieżki rowerowe i oświetlenie. Sprawą priorytetową było usunięcie wysypisk i oczyszczalni ścieków poza granice miasta. Pomysł ten zainicjowała pierwsza rada w 1990 roku.

4 I.M – W jakim czasie realizowane są projekty? PJ –. Niektóre realizowane są nawet w przeciągu roku, inne natomiast ciągną się dłużej. Zależy od tego jak ważne są plany. Poważne inwestycje są rozłożone na parę lat. I.M -Przez kogo najczęściej zgłaszane są problemy? PJ – Najczęściej zgłasza się komitet osiedlowy, który zgłasza osiedlowe usterki. I.M – Czy mógłby Pan nam zdradzić planowane zmiany? PJ -Na ten rok planowane są budowy nowych ulic wraz z oświetleniem, oraz kanalizacją deszczową, powstanie nowych przystanków. Ważną zmianą będzie przebudowa starego kina „LOT” na centrum kultury, budowany jest również nowy skate park, na terenie boiska szkoły podstawowej nr 5. Był to pomysł grupy młodzieży, która apelowała do gminy o nowe bezpieczniejsze miejsce rozrywki. Świdnik podzielony jest na strefy. Każda ze stref ma inne przeznaczenie. Jedna z nich będzie służyła jako strefa mieszkalna, inna zaś jako przemysłowa.

5 I.M – Przez wiele lat stał zaniedbany szkielet budynku dzisiejszej galerii handlowej „Venus”. Jaki był pierwotny cel tej budowli? PJ – Była to nieprzemyślana inwestycja, robiona z rozmachem. Jej pierwotnym przeznaczeniem był dom kultury. I.M – Budowa lotniska w Świdniku jest pomysłem odgórnym? PJ – Niekoniecznie, jest to pomysł wyłącznie samorządowy, posiadający czterech właścicieli: miasto Lublin, woj. lubelskie, miasto Świdnik i powiat świdnicki. W związku z tym samorząd świdnicki bierze udział w posiedzeniach i ma duży wpływ na zawarte decyzje. Przede wszystkim pomagamy przy tej inwestycji, by zgodnie z planem zdążyć przed 2012 rokiem.

6 I.M – Czy jest w planach poprawa środków transportu do innych miast? PJ – Jest planowana nowa trasa szynobusu łącząca Świdnik z Lublinem. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ korki uliczne nie będą miały wpływu na czas dojazdu. W późniejszych planach jest pomysł rozbudowy kolei. Planowane są również dwa nowe ronda, jak również dwie nowe drogi wjazdowe. I.M – Dziękujemy bardzo za poświęconą nam chwilę. PJ – Również dziękuję. Burmistrz miasta Świdnik Waldemar Jakson

7 Chciałybyśmy przedstawić jakie wizualne zmiany zaszły w naszym mieście. Urząd miasta Świdnik

8 fgdfgdffgdfgdfgfgdffggdgfdff

9 Dawne kino „Przodownik” (obecnie dom weselny) Dawne i obecne Kino „LOT”

10 Skrzyżowanie przy Obecnym Placu Niepodległości Przebudowane po 1990 i

11 Stara budowla i obecny „Venus” Przebudowane po 2004

12 Kościół parafii N.M.P

13 Wygląd miasta kiedyś i dziś

14 Przychodnia Dom Rzemiosła Ul. Niepodległości Zmiany po roku 1995

15 Czasy obecne: Ul. Niepodległości Skate park(1999) Ścieżki rowerowe

16 Ciągle trwają nowe budowy

17 Tak wyglądają najwidoczniejsze zmiany w naszym mieście wykonane przez samorząd. ZESPÓŁ PROJEKTOWY Ilona Jasielska Marta Wałęga opiekun Urszula Kawa 8 LO w Lublinie


Pobierz ppt "Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie Dwudziestolecie Wolnych Wyborów Samorządowych Przed i Po 8 LO w Lublinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google