Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Symetria jest ideą, za pomocą której człowiek stara się od niepamiętnych czasów ogarnąć myślą i tworzyć porządek, piękno i doskonałość.” „NA TROPACH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Symetria jest ideą, za pomocą której człowiek stara się od niepamiętnych czasów ogarnąć myślą i tworzyć porządek, piękno i doskonałość.” „NA TROPACH."— Zapis prezentacji:

1 „Symetria jest ideą, za pomocą której człowiek stara się od niepamiętnych czasów ogarnąć myślą i tworzyć porządek, piękno i doskonałość.” „NA TROPACH SYMETRII”

2 RODZAJE SYMETRII OSIOWA ŚRODKOWA OBROTOWA

3 SYMETRIĘ MOŻNA ZNALEŹĆ WSZĘDZIE:
- W BUDOWIE CZŁOWIEKA - W PRZYRODZIE - W MODZIE - W SZTUCE - W ARCHITEKTURZE - W DOMU, W SZKOLE I NA ULICY

4 Asymetria twarzy Twarz człowieka nie jest idealnie symetryczna
Asymetria twarzy Twarz człowieka nie jest idealnie symetryczna. Dowodem na to mogą być zdjęcia. Po podzieleniu zdjęcia en face na połowę i odbiciu lustrzanym każdej z połówek otrzymano dwie różniące się twarze. Twarz człowieka nie jest idealnie symetryczna. Dowodem na to mogą być zdjęcia. Po podzieleniu zdjęcia en face na połowę i odbiciu lustrzanym każdej z połówek otrzymano dwie różniące się twarze.

5 SYMETRIA W PRZYRODZIE Płatek śniegu jest znakomitym przykładem
występowania w przyrodzie symetrii osiowej, środkowej i obrotowej. Symetrię można zauważyć w krajobrazie, a także w budowie zewnętrznej owadów i ptaków.

6

7 Symetria w przyrodzie - rośliny i grzyby

8 Symetria w przyrodzie – zwierzęta domowe

9 SYMETRIA W SZTUCE Wszystko, co symetryczne, fascynowało ludzi od stuleci. Najwcześniejsze zabytki sztuki i architektury nie są wiernym odzwierciedleniem natury. Zasadą nadrzędną w tworzeniu m. in. płaskorzeźb było zwierciadlane odbicie.

10 Symetria w sztuce ludowej Kaszub

11 Symetria w architekturze
W klasycyzmie dążono do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, czego efektem było stosowanie symetrii. Oto kilka przykładów wykorzystania symetrii w architekturze.

12

13

14 SYMETRIA W MOIM DOMU Symetrię znajdziemy także w najbliższym otoczeniu
SYMETRIA W MOIM DOMU Symetrię znajdziemy także w najbliższym otoczeniu. Większość przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień ma cechy symetrii

15 SYMETRIA W SZKOLE

16 Znaki drogowe na naszych drogach

17 ZA UWAGĘ DZIĘKUJE GRUPA PROJEKTOWA W SKŁADZIE:
Natalia, Julia, Agata, Olga, Maja, Sara, Zosia, Szymon, Jan i Szymon


Pobierz ppt "„Symetria jest ideą, za pomocą której człowiek stara się od niepamiętnych czasów ogarnąć myślą i tworzyć porządek, piękno i doskonałość.” „NA TROPACH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google