Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„NA TROPACH SYMETRII” - W BUDOWIE CZŁOWIEKA - W PRZYRODZIE - W MODZIE - W SZTUCE - W SZTUCE - W ARCHITEKTURZE - W ARCHITEKTURZE - W DOMU, W SZKOLE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„NA TROPACH SYMETRII” - W BUDOWIE CZŁOWIEKA - W PRZYRODZIE - W MODZIE - W SZTUCE - W SZTUCE - W ARCHITEKTURZE - W ARCHITEKTURZE - W DOMU, W SZKOLE."— Zapis prezentacji:

1

2 „NA TROPACH SYMETRII”

3

4 - W BUDOWIE CZŁOWIEKA - W PRZYRODZIE - W MODZIE - W SZTUCE - W SZTUCE - W ARCHITEKTURZE - W ARCHITEKTURZE - W DOMU, W SZKOLE I NA ULICY - W DOMU, W SZKOLE I NA ULICY

5 Twarz człowieka nie jest idealnie symetryczna. Dowodem na to mogą być zdjęcia. Po podzieleniu zdjęcia en face na połowę i odbiciu lustrzanym każdej z połówek otrzymano dwie różniące się twarze.

6 Płatek śniegu jest znakomitym przykładem występowania w przyrodzie symetrii osiowej, środkowej i obrotowej. Symetrię można zauważyć w krajobrazie, a także w budowie zewnętrznej owadów i ptaków.

7

8

9

10

11

12 W klasycyzmie dążono do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, czego efektem było stosowanie symetrii. Oto kilka przykładów wykorzystania symetrii w architekturze.

13

14

15

16

17

18 Natalia, Julia, Agata, Olga, Maja, Sara, Zosia, Szymon, Jan i Szymon


Pobierz ppt "„NA TROPACH SYMETRII” - W BUDOWIE CZŁOWIEKA - W PRZYRODZIE - W MODZIE - W SZTUCE - W SZTUCE - W ARCHITEKTURZE - W ARCHITEKTURZE - W DOMU, W SZKOLE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google