Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wincentowo Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich kolonistów. Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wincentowo Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich kolonistów. Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Wincentowo Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich kolonistów. Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich kolonistów.

4 Porządzie, Ochudno i Bartodzieje W Ochudnie znajduje się grób zbiorowy w postaci kopca z drewnianym krzyżem. Spoczywają tu prawdopodobnie żołnierze rosyjscy z I wojny światowej. W tej wielkości kopcu może być pochowane co najmniej od 100 do 200 osób. Grób nieznanego żołnierza w lesie w Bartodziejach. Natomiast w Porządziu możemy zatrzymać się na chwilę i pomodlić za zmarłych śmiercią tragiczną.

5 Rząśnik Spacerując po lesie w Rząśniku, możemy zauważyć liczne okopy po II wojnie światowej. Spacerując po lesie w Rząśniku, możemy zauważyć liczne okopy po II wojnie światowej.

6 Zambski Na cmentarzu parafialnym w Zambskach znajduje się mogiła zbiorowa około 300 żołnierzy 5 pułku piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego "Zuchowaci" z Wilna, którzy polegli w dniach 6 i 7 września 1939.

7 „Natura jest świątynią, kędy słupy żywe Niepojęte nam słowa wymawiają czasem. Człowiek wśród nich przechodzi jak symbolów lasem, One mu zaś spojrzenia rzucają życzliwe.” -Charles Baudelair e „Natura jest świątynią, kędy słupy żywe Niepojęte nam słowa wymawiają czasem. Człowiek wśród nich przechodzi jak symbolów lasem, One mu zaś spojrzenia rzucają życzliwe.” -Charles Baudelair e Bo właśnie las to je­dyne miej­sce, gdzie co dzień się coś zmienia, choć ciągle jest tak samo.

8 „Spośród krajobrazów, które głęboko się w mym umyśle wyryły, żadne nie przewyższają wspaniałością krajobrazu pierwotnych lasów, nietkniętych ludzką ręką – czy to lasów Brazylii, gdzie panują siły życia, czy lasów Ziemi Ognistej, w których przeważa śmierć i rozkład. Jedne i drugie są świątyniami wypełnionymi tworami Boga Natury i nie ma nikogo, kto znalazłszy się w takiej samotni, nie odczułby wzruszenia i nie poczułby, że jest coś więcej w człowieku niż tylko życie cielesne.” Karol Darwin


Pobierz ppt "Wincentowo Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich kolonistów. Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić cmentarz niemieckich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google