Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy! „Ech Pa­nie... wszys­tko co stworzyłeś wokół jest ta­kie... piękne wręcz ideal­ne.”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy! „Ech Pa­nie... wszys­tko co stworzyłeś wokół jest ta­kie... piękne wręcz ideal­ne.”"— Zapis prezentacji:

1 Lasy w mojej okolicy! „Ech Pa­nie... wszys­tko co stworzyłeś wokół jest ta­kie... piękne wręcz ideal­ne.”

2 „Większość za­dowa­la się zewnętrznym wi­dokiem la­su
„Większość za­dowa­la się zewnętrznym wi­dokiem la­su. Ja wchodzę w głąb.” -Mateusz Sawczuk  Wokół otaczają nas cudowne i wartościowe lasy. Większość jednak o nich zapomina i nie docenia. Powinniśmy czasem wyjść i rozejrzeć się, a na pewno znajdziemy wiele ciekawych miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia. Moje znaleziska ogromnie mnie zainteresowały i z przyjemnością szukałam o nich więcej informacji.

3 Wincentowo Do dziś w lasku w Wincentowie możemy zwiedzić
cmentarz niemieckich kolonistów.

4 Porządzie, Ochudno i Bartodzieje
W Ochudnie znajduje się grób zbiorowy w postaci kopca z drewnianym krzyżem. Spoczywają tu prawdopodobnie żołnierze rosyjscy z I wojny światowej. W tej wielkości kopcu może być pochowane co najmniej od 100 do 200 osób. Grób nieznanego żołnierza w lesie w Bartodziejach. Natomiast w Porządziu możemy zatrzymać się na chwilę i pomodlić za zmarłych śmiercią tragiczną.

5 Rząśnik Spacerując po lesie w Rząśniku, możemy zauważyć liczne okopy po II wojnie światowej.

6 Zambski Na cmentarzu parafialnym w Zambskach znajduje się mogiła zbiorowa około 300 żołnierzy 5 pułku piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego "Zuchowaci" z Wilna, którzy polegli w dniach 6 i 7 września 1939.

7 Bo właśnie las to je­dyne miej­sce, gdzie co dzień się coś zmienia, choć ciągle jest tak samo.
„Natura jest świątynią, kędy słupy żywe Niepojęte nam słowa wymawiają czasem. Człowiek wśród nich przechodzi jak symbolów lasem, One mu zaś spojrzenia rzucają życzliwe.” -Charles Baudelaire

8 „Koniec” Wykonała Julia Bielecka.
„Spośród krajobrazów, które głęboko się w mym umyśle wyryły, żadne nie przewyższają wspaniałością krajobrazu pierwotnych lasów, nietkniętych ludzką ręką – czy to lasów Brazylii, gdzie panują siły życia, czy lasów Ziemi Ognistej, w których przeważa śmierć i rozkład. Jedne i drugie są świątyniami wypełnionymi tworami Boga Natury i nie ma nikogo, kto znalazłszy się w takiej samotni, nie odczułby wzruszenia i nie poczułby, że jest coś więcej w człowieku niż tylko życie cielesne.” Karol Darwin Wykonała Julia Bielecka.


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy! „Ech Pa­nie... wszys­tko co stworzyłeś wokół jest ta­kie... piękne wręcz ideal­ne.”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google