Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy
Oleśnica jest OK !!! :-) Samorząd Miasta Oleśnicy

2 Rada Miasta Oleśnicy Alina Wajerowska Ryszard Zelinka Mirosław Pałka
wiceprzewodnicząca przewodniczący wiceprzewodniczący Józefa Stefani – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Marek Czarnecki – przewodniczący Komisji Ekonomiczno-Prawnej Andrzej Sowa – przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Urządzeń Komunalnych Janusz Marszałek – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Mulowska-Gałka – przewodnicząca Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej

3 Władze Naszego Miasta Henryk Bernacki Piotr Pawłowski
z-ca burmistrza z-ca burmistrza Jan Bronś burmistrz Zbigniew Rybak Joanna Jarosiewicz sekretarz skarbnik

4 Władze Samorządowe poprzednich kadencji
W poprzednich kadencjach: 1. Przewodniczącymi Rady Miasta byli: - Pan Janusz Płaneta, - Pan Grzegorz Świtoń, - Pan Adam Chmiel, - Pan Waldemar Mieszała, - Pani Zdzisława Jakimiec. 2. Pierwszym burmistrzem był Pan Ryszard Zelinka. 3. Zastępcami burmistrza byli: - Pan Jan Bronś, - Pan Andrzej Komarzyniec, - Pan Janusz Marszałek.

5 Wywiady z mieszkańcami Oleśnicy
Edward Niczypor – emerytowany nauczyciel, instruktor fotografii, Laureat Nagrody Miasta Oleśnicy 2000 Barbara Słomka – emerytowana nauczycielka „Najważniejszą inwestycją jest inwestycja w ludzi.” Józef Pławiak - cukiernik „Uczestniczę w życiu miasta wraz z rodziną.” Renata Sobczak- ekonomistka, sportsmenka, hafciarka „Miasto jest coraz piękniejsze.’’

6 Wywiady z mieszkańcami Oleśnicy na stronie naszej szkoły: http://www
Waldemar Mieszała – prezes Fundacji Na Rzecz Profilaktyki i Rehabilitacji Dzieci z Wadami Postawy i Uszkodzeniami Narządów Ruchu „…i tak trzymać!’’ Zofia Osuch – emerytowana nauczycielka „Nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej…” Na podstawie rozmów, ankiet i wywiadów z mieszkańcami Oleśnicy prezentujemy Państwu na poniższych slajdach obszary działań Samorządu i inwestycje, które uzyskały najwyższe uznanie wśród mieszkańców Oleśnicy.

7 Ochrona środowiska W mieście są konsekwentnie
realizowane programy ochrony środowiska i działania promujące racjonalną gospodarkę odpadami. W 2005r. unowocześniono Miejską Oczyszczalnię Ścieków poprzez wykonanie gospodarki osadowej z odzyskaniem biogazu. Wartość inwestycji wyniosła 6 mln zł, w tym z NFOŚiGW 3 mln zł dotacji. Od 2000r. mieszkańców miasta obowiązuje ścisła segregacja odpadów. W mieście ustawionych jest ponad 300 pojemników do selektywnej zbiórki: szkła, papieru i tworzyw sztucznych. W 2003r. oleśnicki samorząd został wyróżniony prestiżową nagrodą „Zielonego Liścia” za popularyzację wiedzy ekologicznej

8 Komunikacja miejska Obwodnica trasy nr 8 została wybudowana dzięki wielkiej determinacji obecnego burmistrza ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej (70%) i budżetu państwa (30%) - wartość 252 mln zł. Została oddana do użytku w 2006r., poprawiła komfort i bezpieczeństwo jazdy, eliminując ruch tranzytowy z centrum Oleśnicy. W ostatniej dekadzie wybudowano bardzo dużo zatok parkingowych i parkingów oraz 4 ronda ułatwiające bezkolizyjną jazdę. Odpowiednia ilość znaków drogowych gwarantuje bezpieczeństwo w mieście. Na wszystkich parkingach przeznaczono miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Miasto posiada monitoring.

9 Sala Widowiskowo - Kinowa
Hala Widowiskowo - Kinowa została oddana do użytku publicznego w 2005r. Koszt inwestycji wyniósł 9 mln zł, w tym z UE 6,7 mln zł. Posiada 310 miejsc siedzących, kino, teatr, siedziba prężnie działającego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, miejsce wystaw plastycznych i fotograficznych.

10 Oleśnicki Park Wodny „Atol”
„ATOL” oddano do użytku publicznego w maju 2006 roku. Koszt budowy wyniósł prawie 16 mln zł, w tym z Unii Europejskiej pozyskano 8,5 mln zł. Obiekt składa się z dwóch basenów: pierwszy sportowy – 6 torów pływackich po 25 m, o głębokości do 1,80 m. Drugi rekreacyjny o głębokości do 1,20 m. Atrakcje basenu: - brodzik dla dzieci, - jacuzzi, - dzika rzeka, wodospad, - sauny (dwie fińskie i parowa), - solarium, - korty tenisowe, - wypożyczalnia sprzętu wodnego.

11 Hala Sportowa Halę sportową oddano do użytku
we wrześniu 2009r., a wartość inwestycji wyniosła 21,5 mln zł. Hala spełnia wszystkie standardy europejskie, jest pełnowymiarowa i posiada 800 miejsc siedzących. Hala sportowa jest udostępniana mieszkańcom miasta oraz uczniom na lekcje wychowania fizycznego. Odbywają się w niej liczne zawody, turnieje na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Hala połączona jest z kortem tenisowym i boiskiem ze sztuczną nawierzchnią.

12 Miasta partnerskie Oleśnicy
Oleśnica współpracuje z trzema miastami partnerskimi: Chrudimem (Czechy), Warendorfem (Niemcy) oraz Jaunay-Clan (Francja). W dziedzinach: kultura i sztuka, szkolnictwo, nauka i sport (wymiany młodzieży, mecze partnerskie), rozwój ekonomiczny. Targi Regionalne w Jaunay-Clan we Francji, marzec 2009r. Mecz partnerski z drużyną z Warendorfu w Niemczech, 2009r. Oficjalna delegacja Oleśnicy w Chrudimiu w Czechach, 2005r.

13 Imprezy kulturalne i sportowe
Uroczyste otwarcie Dni Oleśnicy, maj 2008r. Od lat dla mieszkańców miasta organizowane są masowe imprezy : Dni Oleśnicy, Dni Europy, Bieg Uliczny o Memoriał Bogusława Psujka. W Oleśnicy obchodzone są również Ogólnopolskie Dni Pszczelarzy. Wyżej wymienione imprezy gromadzą tysiące mieszkańców.

14 Kontakt obywatela z Urzędem Miasta
- Punkt informacyjny w holu Urzędu Miasta. - W środy burmistrz i jego zastępcy przyjmują mieszkańców Oleśnicy. - Możliwość uczestnictwa w sesjach RM lub posiedzeniach Komisji RM. - Bezpośredni kontakt włodarzy miasta z organizacjami i stowarzyszeniami społecznymi oraz z rodzicami i Radami Szkół. - Systematyczne dyżury radnych. - Dla mieszkańców miasta jest wydawany bezpłatny kwartalnik – „Informator Urzędu Miasta".

15 Podsumowanie projektu
Mieszkańcy miasta bardzo wysoko ocenili działania władz Oleśnickiego Samorządu. Okres ostatnich dwudziestu lat (1990 – 2010) uznali za najbardziej korzystny dla rozwoju miasta i jego mieszkańców. Dzięki „złotym dekadom” w chwili obecnej Oleśnica jest jednym z najbardziej zadbanych i najpiękniejszych miast na Dolnym Śląsku.

16 Zespół Projektowy Ewelina Janda Anna Pławiak Paulina Sikorska
rok ur. 1994, klasa IIIB Anna Pławiak Paulina Sikorska Opiekunowie: Lucyna Sutuła, Jadwiga Bernacka Zdjęcie na slajdzie pierwszym i czternastym wykonał Tomasz Pryjma. Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google