Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HTML (ang. HyperText Markup Language ) – język do tworzenia stron internetowych opierający się na znacznikach, czy inaczej je nazywając – tagach. Język.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HTML (ang. HyperText Markup Language ) – język do tworzenia stron internetowych opierający się na znacznikach, czy inaczej je nazywając – tagach. Język."— Zapis prezentacji:

1

2 HTML (ang. HyperText Markup Language ) – język do tworzenia stron internetowych opierający się na znacznikach, czy inaczej je nazywając – tagach. Język HTML do poprawnego wyświetlania strony wykorzystuje arkusze CSS, oraz ładuje dane z plików XML.

3 W standardzie języka HTML, oraz wszystkich przeglądarek internetowych przyjęło się, że plik który ma się ładować jako strona główna ma nazwę „index.html”, ostatecznie „index.php” W różnych językach do tworzenia stron dany plik nazywa się inaczej, np. w ASP.NET jest to default.asp

4 Strona HTML składa głównie się z poniższych tagów: - Otwiera ciało dokumentu jako html - Informacje nagłowkowe, style, autor, kodowanie strony, etc. - Tag do zamieszczania styli zmieniających czcionki, pozycje, kolory, etc. - Tag ładujący funkcje / plik języka JavaScript - Tag otwierający kształtowanie właściwe strony

5 Ładowanie się strony jest kwestią indywidualną dla danej przeglądarki (CSS). Sekwencja ładowania jest taka jaką utworzyliśmy w pliku HTML. Nie ma reguły dla pierwszeństwa ładowania się plików / kodu - kod ładuje się tak jak został napisany (jeżeli najpierw umieszczamy plik CSS to zostanie on wczytany przed załączeniem pliku JS i vice versa)

6 Z językiem HTML można spotkać się w różnych nazwach (bynajmniej nie są tym samym!), niektóre z nich to:  HTML5  HTML  XHTML Różnice w danych wersjach to głównie różnice składniowe, oraz ilość przeróżnych tag’ów w zastosowaniu. HTML5 dodatkowo obsługuje odtwarzanie filmów / audio bez wymagania flashplayer’a.

7 Zdawać by się mogło, że HTML to język jedynie do tworzenia stron internetowych, lecz z upływem czasu został on wprowadzany w innych rozwiązaniach (w końcu ostatecznie generuje interfejs dla użytkownika). Przykładowe rozwiązania to: Aplikacje w stylu Metro na Windows 8 Aplikacje w urządzeniach mobilnych

8 HTML bez szablonów CSS praktycznie nie istnieje, aktualnie nie ma na tym świecie stylowej strony bez CSS’a. Dzięki CSS’owi by umiejscowić dane strony w różnych miejscach nie należy już robić tego za pomocą tabeli, wystarczy kilka odpowiednich tagów i problem z głowy.

9 W skrócie, do CSS należy ustawianie: - Kolorów - Pozycji - Tła - Czcionki - Tekstu - Odnośników - Grupowania - Pozycjonowania - Warstw

10 Strona HTML bez JavaScript może istnieć, lecz pozbawiona jest dynamiki. Język JavaScript pozwala na stworzenie strony bardziej żywej, reagującej na poczynania użytkownika, a także wyświetlania irytujących reklam / okienek captcha. Mimo to, gdyby nie JavaScript to przykładowo na FaceBook’u nie mieli byśmy sugestii podczas wyszukiwania znajomych, a okna ze zdjęciami by się nam nie mogły poprawnie wyświetlić. JS nadaje bezpieczeństwo, atrakcyjność, oraz mobilność stronom www.

11 Najlepsza strona poświęcona językowi HTML: http://www.w3schools.com/html/default.asp Najlepsza Polska strona dla HTML: http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html Style CSS: http://www.w3schools.com/css/DEFAULT.asp Język JS: http://www.w3schools.com/js/DEFAULT.asp

12


Pobierz ppt "HTML (ang. HyperText Markup Language ) – język do tworzenia stron internetowych opierający się na znacznikach, czy inaczej je nazywając – tagach. Język."

Podobne prezentacje


Reklamy Google