Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniach 28 - 30 maja odbyła sie wycieczka uczniów z klas II - V w Góry Świętokrzyskie wraz z opiekunami: p. Grażyną Koszalską, p. Bożeną Chyżyńską, p.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniach 28 - 30 maja odbyła sie wycieczka uczniów z klas II - V w Góry Świętokrzyskie wraz z opiekunami: p. Grażyną Koszalską, p. Bożeną Chyżyńską, p."— Zapis prezentacji:

1 W dniach 28 - 30 maja odbyła sie wycieczka uczniów z klas II - V w Góry Świętokrzyskie wraz z opiekunami: p. Grażyną Koszalską, p. Bożeną Chyżyńską, p. Danutą Waćkowską, p. Mileną Makowską. Celem wycieczki było poznanie środowiska tego regionu, tradycji i zabytków. Od pierwszego dnia towarzyszyła w wycieczce p. Dorota Czesak, która jest pilotem i przewodnikiem po Górach Świętokrzyskich. Pierwszego dnia uczestnicy odbyli spacer do Bartka - największego dębu w Polsce, zwiedzili Muzeum Minerałów i Skamieniałości, gdzie obejrzeli pracę szlifierza, zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

2 Drugiego dnia uczestnicy weszli z Nowej Słupi na Górę Łysiec - nazywaną Świętym Krzyżem. Przed wiekami to miejsce upodobały sobie czarownice. Obecnie jest tu klasztor pobenedyktyński, w którym znajdują się Relikwie Drzewa Świętego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Muzeum Misyjne o. Oblatów w Klasztorze Świętokrzyskim, przeszli na punkt widokowy rezerwatu "Gołoborze Kobenzy". Tego dnia odbyło się też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

3 Trzeciego dnia uczniowie spacerowali po Kielcach. Zwiedzili rezerwat geologiczny Kadzielnia i Wzgórze Zamkowe. W konkursie dotyczącym wiedzy ze zwiedzanego terenu wygrało troje uczniów, otrzymali oni nagrody w postaci kamiennych figurek. Niezapomniane wrażenia dostarczyło zwiedzanie 180-cio metrowej Jaskini Raj - bogatej w szatę naciekową. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Mc‘Donalds. W pamięci pozostaną niezwykłe widoki oraz przyjemne wspomnienia.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35


Pobierz ppt "W dniach 28 - 30 maja odbyła sie wycieczka uczniów z klas II - V w Góry Świętokrzyskie wraz z opiekunami: p. Grażyną Koszalską, p. Bożeną Chyżyńską, p."

Podobne prezentacje


Reklamy Google