Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

My uczniowie nowotarskiej szkoły jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Mamy to szczęście, że jest ona usytuowana blisko perełki Nowego Targu – rezerwatu Bór.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "My uczniowie nowotarskiej szkoły jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Mamy to szczęście, że jest ona usytuowana blisko perełki Nowego Targu – rezerwatu Bór."— Zapis prezentacji:

1 My uczniowie nowotarskiej szkoły jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Mamy to szczęście, że jest ona usytuowana blisko perełki Nowego Targu – rezerwatu Bór nad Czerwonem

2 Spacerując po naszym rezerwacie podziwiamy panoramę Tatr

3 Nasz Bór bagienny górski objęty jest ochroną ścisłą Pod żadnym pozorem nie wolno tam rzucać śmieci !

4 W naszym Borze można spotkać borówki bagienne oraz żurawiny błotne. Wiemy o tym, że nie wolno ich niszczyć !

5 Szczególnym zagrożeniem dla naszego lasu są zbieracze borówek, żurawiny i grzybów. Z uwagi na rezerwat ścisły jest to na tym terenie absolutnie zabronione!

6 Kosodrzewina, sosna drzewokosa, sosna zwyczajna rasy podhalańskiej, storczyk kukułka plamista, podbiałek alpejski, widłak goździsty i widłak jałowcowaty, rosiczka okrągłolistna, przygiełka biała – cieszą nasze oczy i jesteśmy z nich dumni. Każdy z nas wie, że są pod ochroną !

7 W naszym rezerwacie mieszkają rzadko spotykane ptaki: kumak górski, bocian czerwony, cietrzew. Dlatego też należy pamiętać o tym, by w lesie zachowywać się cicho, aby ich nie spłoszyć

8 Na torfowisku odnaleziono 65 gatunków roślin kwiatowych i paprotników oraz 15 gatunków wątrobowców i 33 gatunki mchów. Są tu też 3 rzadkie gatunki torfowców, wiele bardzo rzadkich glonów i dużo gatunków grzybów związanych z torfowiskami i bagnami. Są one bardzo delikatne i wymagają szczególnej uwagi !

9 Chroniąc nasz Bór spacerujemy tylko po drewnianych pomostach i wyznaczonej ścieżce !


Pobierz ppt "My uczniowie nowotarskiej szkoły jesteśmy przyjaciółmi przyrody. Mamy to szczęście, że jest ona usytuowana blisko perełki Nowego Targu – rezerwatu Bór."

Podobne prezentacje


Reklamy Google