Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?"— Zapis prezentacji:

1 JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?
Zrób plan, co masz do zrobienia. Zacznij pracę od tego, co lubisz najbardziej i czego uczysz się najszybciej. Wybierz z tekstu to, co najważniejsze. Zawsze kończ to, co rozpocząłeś. Przeplataj uczenie się przedmiotów trudnych łatwymi. Wyjaśniaj, czego nie rozumiesz. Rób sobie przerwy. Powtórz z pamięci, to co zapamiętałeś. Po kilku godzinach - powtórz jeszcze raz.

2 JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?
Uprawiaj sport - prawidłowo odżywiony i dotleniony mózg działa sprawniej. Relaks, spokój i dobry nastrój ułatwiają zapamiętywanie. Pasja i zapał to gwarancja szybszego zapamiętywania. Wykorzystuj kolor, rytm, przestrzeń, wyobraźnię i emocje - w myśl słów Konfucjusza: „Powiedz mi - a zapomnę, pokaż mi – a zapamiętam...” znajdź praktyczne zastosowanie tego, o czym się uczysz.

3 JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?
Musisz sobie uświadomić, na co zwracasz największą uwagę: to mi wygląda na fajny pomysł - WZROKOWIEC to brzmi fajnie - SŁUCHOWIEC mam złe przeczucia - CZUCIOWIEC WZROKOWCOM pomaga w uczeniu się np. sporządzanie wykresów i map myślowych. SŁUCHOWCY powinni na głos czytać to, co chcą zapamiętać, nagrywać swoje wypowiedzi, a potem je odsłuchiwać. Dobrze, jeśli uczą się z kimś, najlepiej zapamiętują w trakcie dyskusji. Ich nauce sprzyja cicha muzyka. DLA CZUCIOWCÓW istotna jest przestrzeń, w której się uczą.


Pobierz ppt "JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google