Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Jak wynika z przeprowadzonych przez naukowców badań, telewizja ma głównie pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, tylko w wypadku, gdy rodzice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Jak wynika z przeprowadzonych przez naukowców badań, telewizja ma głównie pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, tylko w wypadku, gdy rodzice."— Zapis prezentacji:

1

2  Jak wynika z przeprowadzonych przez naukowców badań, telewizja ma głównie pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, tylko w wypadku, gdy rodzice mają kontrolę nad tym, co i jak długo ogląda dziecko.

3

4 MĄDRZE WYBRANE PROGRAMY TO OKAZJA DO ZOBACZENIA TEGO, CZEGO NIE MA NA PODWÓRKU – LUDZIE RÓŻNYCH RAS, ZWIERZĘTA, ROŚLINY, PIRAMIDY I ZAMKI – BOGACTWO ŚWIATA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI I INSPIRACJA DO POSZERZENIA WIEDZY.

5  Oglądanie przez dziecko programów edukacyjnych związanych z nauką języków obcych, pomaga mu w łatwy i obrazowy sposób na przyswojenie nowych słów i pojęć.

6  Telewizja to rozrywka dla jednej osoby, uważne śledzenie akcji wymaga skoncentrowania się na niej. Sprawia to, że dziecko spędza czas sam na sam ze szklanym ekranem. A przecież już trzylatki potrzebują towarzystwa rówieśników – kontaktując się ze sobą szybciej się rozwijają.  Gotowe obrazy nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na fantazjowanie, które ma ogromne znaczenie we właściwym rozwoju dziecka. Im bujniejsza wyobraźnia w dzieciństwie, tym większa kreatywność, elastyczność i umiejętność rozwiązywania problemów w dorosłym życiu.

7  Siedzenie przed telewizorem prowadzi do otyłości – jeśli dziecko przesiaduje godzinami przed telewizorem, to nawet nie zauważy, kiedy wchłonie paczkę chipsów, torbę cukierków, dwa litry słodkiego napoju i być może coś jeszcze.  W efekcie po roku wielogodzinnego przesiadywania przed telewizorem będzie miało co najmniej parę kilo nadwagi.

8 W BARDZO WIELU DOMACH TELEWIZOR WŁĄCZONY JEST NIEMAL BEZ PRZERWY.

9

10  Duża ilość informacji ( jeśli masz internet )  Komputer jest formą rozrywki  Można się edukować poprzez różne programy, internet  Możliwość kontaktowania się z przyjaciółmi.  Poprawia znajomości informatyczne  W komputerze znajduje się wiele rzeczy pomocniczych do nauki typu kalkulator, możliwość odtworzenia lektury.

11  Uzależnia  Powoduje agresję szczególnie u młodych jak i u starszych użytkowników  Zbyt długie siedzenie przed komputerem psuje wzrok.  Tracimy kontakt ze znajomymi  Wprowadza w błąd niemądrymi wiadomościami na forum.  Jest nazbyt często używany jako forma rozrywki niż nauki.

12  Są gry elektroniczne stymulujące rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Lecz równocześnie pojawia się coraz więcej gier, które gloryfikują przemoc, pornografię, rasizm, nadużywanie władzy, pogardę dla kobiet…  Z jednej strony gry komputerowe są odbierane jako nowoczesna i bardzo atrakcyjna zabawa, pozwalająca przeżyć wiele fascynujących przygód w wirtualnym świecie. Z drugiej strony ta forma zabawy często przeraża ogromnym ładunkiem przemocy i wyrafinowanego okrucieństwa.

13  Początkowo grami interesowali się przede wszystkim chłopcy, teraz również dziewczęta podejmują ten rodzaj zabawy.  Obserwuje się ponadto, iż gwałtownie rośnie nie tylko liczba osób bawiących się grami, jak też ilość czasu poświęcanego na granie.  Badania pokazują, że około 90% uczniów szkół podstawowych ma kontakt z grami komputerowymi. Można sądzić, że zabawa z komputerem wypełnia dzieciom w zupełności czas, poza lekcjami w szkole i czasem przeznaczonym na sen.

14  Dyskryminacja  Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać.  Wulgarny język  W grze jest używany wulgarny język

15  Używki  W grze jest pokazane jak biorą narkotyki.  Strach  Gry mogą się przestraszyć małe dzieci. Używki W grze jest pokazane jak biorą narkotyki.

16  Hazard  W grze odbywają się gry typu: poker, salony do gier,ruletka i zachęcają do grania w hazardowe gry.  Sex  W grze występują treści erotyczne przeznaczone tylko dla dorosłych.

17  Przemoc  W grze jest przemoc fizyczna.

18  Gra dla wszystkich od 3 lat.  Gra, w której występuje już przemoc od 7 lat  Gra, w której występuje przemoc i drobne przekleństwa od 12 lat

19  Gra w której jest przemoc, czasami wulgarny język, i nawet hazard.  Gra, w której jest przemoc, wulgarny język, treści erotyczne, dyskryminacja, hazard i strach.

20

21


Pobierz ppt " Jak wynika z przeprowadzonych przez naukowców badań, telewizja ma głównie pozytywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, tylko w wypadku, gdy rodzice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google