Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działaj charytatywnie – nie wiesz, kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działaj charytatywnie – nie wiesz, kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy!"— Zapis prezentacji:

1 Działaj charytatywnie – nie wiesz, kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy!

2 W ramach projektu „Młodzi w Sejmie”, którego jednym z głównych celów jest rozpowszechnienie wolontariatu i zaszczepienie w młodych ludziach chęci niesienia bezinteresownej pomocy, proponujemy stworzenie grup, których zadaniem nie będzie tylko jednorazowa akcja pomocowa, ale propagowanie idei „bycia człowiekiem pomocnym”, któremu nieobojętne jest pojęcie człowieczeństwa. Każda szkoła przepełniona jest uczniami, którzy mają różne zainteresowania, dlatego w placówkach oświatowych tworzone są dodatkowe zajęcia dla uczniów, chcących rozwijać swoje umiejętności. Przykładem mogą być zajęcia z koszykówki, taneczne czy kółka teatralne. Celem tych zajęć jest rozwijanie zainteresowań, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Rozwijać swoje zainteresowania, a jednocześnie robiąc to, co się lubi pomagać innym. Działaniem, jakie proponujemy, jest powstanie w szkołach różnych grup - tanecznej, teatralnej, sportowej, naukowej oraz organizującej charytatywne imprezy kulturalne. Głównym celem takich grup będzie rozpowszechnienie wolontariatu.

3 GRUPA TANECZNA Zadanie grupy: Rozpowszechnianie tańca wśród młodzieży, jak i osób starszych poprzez udzielanie darmowych, indywidualnych i grupowych lekcji tańca. Taniec działa nie tylko na sprawność fizyczną, ale także poprawia samopoczucie i dowartościowuje człowieka.

4

5 GRUPA TEATRALNA Zadanie grupy: Możliwość rozwoju warsztatu teatralnego na darmowych zajęciach organizowanych przez członków grupy. Grupa teatralna zajmowałaby się również występami teatralnymi np. w szpitalach, domach dziecka, gdzie odgrywane byłyby krótkie przedstawienia, służące oderwaniu od szarej rzeczywistości i wywołaniu uśmiechu na wielu twarzach.

6

7

8 GRUPA SPORTOWA Zadanie grupy: Organizacja sportowych imprez integracyjnych, gier i zabaw dla najmłodszych oraz dodatkowe zajęcia dla osób chcących poprawić swoje umiejętności, np. w grach zespołowych.

9

10

11 GRUPA NAUKOWA Zadanie grupy: Udzielanie darmowych korepetycji dla uczniów, którzy nie radzą sobie z natłokiem szkolnego materiału. Tworzenie kółek zainteresowań rozwijających wiedzę i umiejętności.

12

13 GRUPA ORGANIZUJĄCA CHARYTATYWNE IMPREZY KULTURALNE Zadanie grupy: Grupa musi ściśle współpracować z resztą grup, tworząc im możliwość prezentowania swoich umiejętności, w różnych placówkach. Przykładem może być występ grupy tanecznej na festynie, którego głównym zadaniem będzie zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.

14

15

16 Członkowie grup z działalności w wolontariacie nie będą mieli żadnych korzyści materialnych, jednak uśmiech na twarzach innych i satysfakcja z bezinteresownej pomocy będzie najlepszą z możliwych nagród. Działaj charytatywnie – nie wiesz kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy!

17 Autorzy: Klaudia Gniwecka Joanna Złakowska IV LO im. Gustawa Morcinka w ZS nr 1 w Tychach


Pobierz ppt "Działaj charytatywnie – nie wiesz, kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google