Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Francja - Somalia Błażej Marciniak, Vc. We Francji w ciągu ostatnich 200 lat nie miała miejsca żadna klęska głodowa. Ludzie zarabiają tam średnio 8-12.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Francja - Somalia Błażej Marciniak, Vc. We Francji w ciągu ostatnich 200 lat nie miała miejsca żadna klęska głodowa. Ludzie zarabiają tam średnio 8-12."— Zapis prezentacji:

1 Francja - Somalia Błażej Marciniak, Vc

2 We Francji w ciągu ostatnich 200 lat nie miała miejsca żadna klęska głodowa. Ludzie zarabiają tam średnio 8-12 Euro za godzinę, co czyni ich o wiele bogatszymi niż kraje Dalekiego Wschodu, w których zarabia się tyle miesięcznie. W 2011 roku w Somalii doszło do klęski głodowej. Według ONZ śmierć groziła minimalnie 12 milionom osób w „Rogu Afryki”. Klęska głodowa była wynikiem suszy we wschodniej Afryce (na zdjęciu kobieta na cmentarzu zmarłych z głodu w Dadaab)

3 Francja jest największym producentem wina na świecie, ale szczyci się również w produkcji serów, ubrań oraz perfum. Mimo to we Francji jest jeden z największych w Europie odsetek bezrobocia. Somalia jest jednym z najmniej rozwiniętych gospodarczo państw. W Somalii występują liczne surowce minerałów m.in.: rudy uranu i żelaza. Somalia towary eksportuje głównie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

4 Francja stanowi kolebkę praw człowieka. To właśnie w tym Państwie została uchwalona Deklaracja Praw Człowieka i Obywatelstwa. Ustaliła ona m.in.: Prawo do Bezpieczeństwa. Według artykułów w Somalii ponoć bycie człowiekiem nic nie znaczy. Ludzie łamią prawa człowieka, przez co inni buntują się. Łamanie praw człowieka jest także przyczyną Wojny Domowej w Somalii, która toczy się nieprzerwanie od 1991 roku.

5 WNIOSKI Francja jest bardzo rozwiniętym krajem. Głód tam prawie nie występuje, produkcja jest duża a prawa człowieka nie są łamane. Francja jest krajem bezpiecznym. W Somalii często występują klęski głodowe. Produkcja jest dość duża, lecz pracownicy nie są dobrze opłacani. W Somalii występują wojny domowe i dużo ludzi ginie. Nie polecam tam wyjeżdżać.


Pobierz ppt "Francja - Somalia Błażej Marciniak, Vc. We Francji w ciągu ostatnich 200 lat nie miała miejsca żadna klęska głodowa. Ludzie zarabiają tam średnio 8-12."

Podobne prezentacje


Reklamy Google