Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współpraca mieszkańców z Samorządem Gminy Tomaszów Lubelski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współpraca mieszkańców z Samorządem Gminy Tomaszów Lubelski."— Zapis prezentacji:

1 Współpraca mieszkańców z Samorządem Gminy Tomaszów Lubelski.
Zespół Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach. Współpraca mieszkańców z Samorządem Gminy Tomaszów Lubelski. Samorząd Gminy Tomaszów Lubelski

2 1. Zmiany w mojej miejscowości w ostatnich 20 latach.
Nasza miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat stała się bardziej atrakcyjna i przyjazna dla mieszkańców. Ulice zostały oświetlone, Mieszkańcy budują coraz piękniejsze domy, Praktycznie w każdym domu jest samochód, Ludzie mogą podróżować po całym świecie, Powstał wodociąg, Powstała sieć telefoniczna, Zbudowano nową drogę w Podhorcach, Wykonano chodnik pomiędzy szkołą a GOK-iem, Wyremontowano dom kultury.

3 2. Zmiany w edukacji. Zmiany jakie zaobserwowano na terenie
naszej szkoły: Wyposażono szkołę w pomoce dydaktyczne, Zakupiono nowy sprzęt komputerowy i multimedialny, Umożliwiono dostęp do Internetu, Uporządkowano teren wokół szkoły , Nadano szkole imię Został zrobiony parking, Wymieniono okna w szkole, Uczniowie mają dostęp do nowych technologii i mogą realizować różne zainteresowania, Rozpoczęto budowę hali sportowej na terenie szkoły.

4 3. Kontakt władza-obywatel.
Urzędnicy są bardziej kompetentni i uprzejmi wobec petentów, Władze przed podjęciem ważnych decyzji konsultują się z obywatelami, W swojej pracy wykorzystują Internet jak i inne formy komunikacji.

5 Nie powstały nowe miejsca pracy,
4. Zmiany w gospodarce. Niestety w tej dziedzinie nie ma się czym chwalić Nie powstały nowe miejsca pracy, Bezrobocie na terenie gminy i powiatu jest duże, Gmina jest typowo rolnicza, a niestety opłacalność w rolnictwie ciągle spada, Ludzie musza wyjeżdżać do pracy za granicę, Młodzi ludzie mają słabe perspektywy godnego życia.

6 5.Jak zmieniła się estetyka naszej miejscowości?
Podhorce i sąsiednie miejscowości wyglądają coraz bardziej estetycznie ponieważ mieszkańcy: Upiększają swoje domy roślinami, Koszą trawniki, Malują domy, Budują ładne ogrodzenia, Dbają o czystość, Budynki publiczne są również zadbane i na bieżąco remontowane.

7 6. Komunikacja i transport na terenie miejscowości.
Do naszej miejscowości kursują autobusy PKS oraz busy prywatnego przewoźnika. Nie ma problemów z dotarciem do najbliższego miasta a z stamtąd do innych miast, W pojazdach nie ma obecnie tłoku, a kultura kierowców znacznie się poprawiła, W autobusach jest czyściej, Informacje o godzinach odjazdu znajdują się na przystankach, Transport publiczny jest punktualniejszy.

8 7.Czy powstały nowe drogi i ścieżki rowerowe?
Drogi na terenie naszej miejscowości znajdują się w bardzo złym stanie, Na terenie naszych miejscowości nie ma ścieżek rowerowych, dlatego rowerzyści muszą poruszać się po drogach publicznych, Brakuje też chodnikowa dla pieszych przez co na drogach głównych jest bardzo niebezpiecznie.

9 8. Zaopatrzenie na terenie naszej miejscowości.
W czasach PRL –u produkty żywnościowe kupowano na kartki, a obecnie mamy żywność pod dostatkiem, Nie trzeba jak dawniej wszystkiego załatwiać, ponieważ wszystko jest dostępne, Powstały nowe sklepy, Zaopatrzenie w sklepach jest dobre, dlatego nie ma potrzeby częstego jeżdżenia na zakupy do miasta Powstała apteka, działa ośrodek zdrowia, Dużym problemem jest zbyt płodów rolnych, Ludziom żyje się na pewno łatwiej, chociaż zmiany mogły by być szybsze.

10 9. Ochrona środowiska w naszej miejscowości.
Ludzie coraz częściej rozumieją potrzebę dbania o środowisko. Każdy ma swój pojemnik na śmieci , W najbliższym otoczeniu jest coraz częściej, niestety lasy i rowy przydrożne są w dalszym ciągu zaśmiecane, Na terenie naszych miejscowości nie jest prowadzona segregacja śmieci.

11 10. Bezpieczeństwo w naszej miejscowości.
Ludzie w swoim najbliższym otoczeniu czują się bezpiecznie, sytuacja zmienia się na niekorzyść , gdy musza wyjeżdżać poza teren zamieszkania, Pewnym problemem jest bezpieczeństwo na drogach po których porusza się coraz więcej pojazdów, Istnieje przekonanie że w trudnych chwilach mogą liczyć na pomoc sąsiadów.

12 Wywiady przeprowadzono z mieszkańcami naszych okolicznych miejscowości.

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Adrian Garbacz , ,1 Gimnazjum Mateusz Wlaź 23, Gimnazjum Piotr Gemborys Gimnazjum Patryk Czapliński Gimnazjum Zespół Szkół Publicznych Im. Marszałka Józefa Piłsudski w Podhorcach


Pobierz ppt "Współpraca mieszkańców z Samorządem Gminy Tomaszów Lubelski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google