Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Janek, Julka, Szymek, Kuba, Marysia i Marcel. tatarak Tatarak zwyczajny – polimorficzny gatunek byliny, należący do rodziny tatarakowatych. Znany jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Janek, Julka, Szymek, Kuba, Marysia i Marcel. tatarak Tatarak zwyczajny – polimorficzny gatunek byliny, należący do rodziny tatarakowatych. Znany jest."— Zapis prezentacji:

1 Janek, Julka, Szymek, Kuba, Marysia i Marcel

2 tatarak Tatarak zwyczajny – polimorficzny gatunek byliny, należący do rodziny tatarakowatych. Znany jest także pod ludowymi nazwami jako ajer, tatarskie ziele, lepiech. Pochodzi prawdopodobnie z Indii i Chin – tylko tam występują owady zdolne do zapylania tataraku.

3 Grzybień biały Grzybienie białe - zwyczajowo nazywane także nenufarem lub lilią wodną – gatunek byliny z rodziny grzybieniowatych. Jeden z około 50 gatunków z rodzaju grzybienie.

4 Grążel żółty Grążel żółty, bączywie – gatunek byliny wodnej z rodziny grzybieniowatych. Występuje w niemal całej Europie oraz w środkowej i zachodniej Azji. W Polsce na niżu jest rośliną pospolitą. Jest objęty ochroną częściową.

5 Rzęsa wodna Rzęsa – rodzaj drobnych roślin wodnych z rodziny obrazkowatych, liczący 13 gatunków występujących niemal na całym świecie, z czego 5 w Polsce. Rzęsy są jednymi z najmniejszych roślin zielnych.

6 Strzałka wodna Strzałka wodna– gatunek byliny, należący do rodziny żabieńcowatych. Występuje powszechnie w płytkich zbiornikach wodnych śródlądowych, prawie na całej kuli ziemskiej, przede wszystkim w Europie i Azji. W Polsce często spotykana na niżu.

7 test 1. Skąd pochodzi tatarak? 2. Jak inaczej nazywamy grzybień biały? 3. Z jakiej rodziny pochodzi grążel żółty? 4. Ile gatunków liczy rzęsa wodna? 5. Gdzie występuje strzałka wodna?

8 Rozwiązanie testu 1. Z Indii i Chin. 2. Nenufarem lub lilią. 3. Z grzybieniowatych. 4. 13. 5. W Europie i Azji.

9


Pobierz ppt "Janek, Julka, Szymek, Kuba, Marysia i Marcel. tatarak Tatarak zwyczajny – polimorficzny gatunek byliny, należący do rodziny tatarakowatych. Znany jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google