Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ireneusz Piotr Wyszyński Stanisława Rucińska Anna Siemieniuk Olga Jurek Krzysztof Siemieniuk Maria Iwańska Sylwia Kamińska Monika Tymińska Maciej Bajdecki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ireneusz Piotr Wyszyński Stanisława Rucińska Anna Siemieniuk Olga Jurek Krzysztof Siemieniuk Maria Iwańska Sylwia Kamińska Monika Tymińska Maciej Bajdecki."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Ireneusz Piotr Wyszyński Stanisława Rucińska Anna Siemieniuk Olga Jurek Krzysztof Siemieniuk Maria Iwańska Sylwia Kamińska Monika Tymińska Maciej Bajdecki Jakub Sadło Dominik Bolesta Radosław Kozłowski Dominika Marchel Anna Chmiel

4  Wyłączamy telefony  Nie przerywamy sobie  Mówimy wyłącznie na temat  Nie przeszkadzamy innym  Słuchamy uważnie  Nie wstajemy udzielając odpowiedzi

5

6 Jak wielu ludzi oddało swój głos podczas ostatnich wyborów samorządowych? Gdzie oddano ich najwięcej?

7

8

9

10

11 Instytucja Unii Europejskiej będąca odpowiednikiem jednoizbowego parlamentu, której członkowie są wybierani przez obywateli państw należących do UE na 5-letnią kadencję. Oficjalną siedzibą Parlamentu jest Strasburg, ale w Brukseli odbywa się większość obrad parlamentu i mieszczą się biura poselskie, a także komisje parlamentarne i władze klubów. W Luksemburgu znajduje się sekretariat generalny, biblioteka i część zaplecza technicznego.

12

13 1. Czy w przyszłości zamierzasz chodzić na wybory? tak nie 2. Czy należysz do jakiejkolwiek Organizacji Pożytku Publicznego? Jeżeli nie to napisz dlaczego. tak nie, ponieważ… 3. Czy w przyszłości zamierzasz kandydować w wyborach? tak nie 4. Jaką korzyść, Twoim zdaniem, przynosi uczestnictwo w wyborach i życiu społecznym?

14 1. Czy w przyszłości zamierzasz chodzić na wybory? 2. Czy należysz do jakiejkolwiek Organizacji Pożytku Publicznego? 3. Czy w przyszłości zamierzasz kandydować w wyborach?

15

16 Radny jest członkiem rady. Radnym może zostać każdy obywatel. Do podstawowych czterech funkcji radnego należą: utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych do których został wybrany lub desygnowany wybór przewodniczącego rady, reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy

17

18

19

20 Co myślicie o pomyśle obniżenia wieku wyborczego? Co zrobić, aby młodzież bardziej interesowała się polityką? Jakie działania należy podjąć, aby zwrócić uwagę na brak aktywności młodzieży w wyborach i życiu społecznym?

21

22 ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W WYBORACH I ŻYCIU SPOŁECZNYM!

23 Aleksandra Strzała Eliza Skomorucha

24


Pobierz ppt "Ireneusz Piotr Wyszyński Stanisława Rucińska Anna Siemieniuk Olga Jurek Krzysztof Siemieniuk Maria Iwańska Sylwia Kamińska Monika Tymińska Maciej Bajdecki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google