Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ciekawostki. W 2003 roku, niewielka asteroida odkryta pięć lat wcześniej, została nazwana imieniem,,Mały Książę’’.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ciekawostki. W 2003 roku, niewielka asteroida odkryta pięć lat wcześniej, została nazwana imieniem,,Mały Książę’’."— Zapis prezentacji:

1 Ciekawostki

2 W 2003 roku, niewielka asteroida odkryta pięć lat wcześniej, została nazwana imieniem,,Mały Książę’’.

3 W miejscowości Hakone istnieje Muzeum Małego Księcia, w którym można zobaczyć rzeźby przedstawiające między innymi: asteroidę B 612, Latarnika i Małego Księcia.

4 W 1997 roku Jean- Pierre Dawidts napisał książkę: „Mały Książę odnaleziony”, w której narrator spotyka na wyspie Małego Księcia, szukającego ochrony przed tygrysem, który zagraża jego owieczce.

5 Krzysztof Wiczkowski napisał „Małego Księcia i Różę”, która ukazała się w 1997 roku. Przedstawił on w niej wydarzenia po powrocie Małego Księcia na swoją planetę.

6 Iwona Kańciak-Litewczuk, szukając inspiracji w utworze de Saint-Exupéry’ego napisała książkę pt.,,Powrót Małego Księcia’’.

7 Antoine pisząc Małego Księcia przechodził burzliwy okres w swoim życiu małżeńskim. Autor prowadził swobodny tryb życia, ale jego małżonka Consuelo prowadziła jeszcze swobodniejszy tryb życia. Pomimo tego, Antoine umieścił ją w swojej książce jako Różę. Consuelo de Saint Exupéry

8 Znaczna część,,Małego Księcia’’ została napisana w mieszkaniu kochanki autora-Sylvii Reinhardt. Poplamiony szkic fragmentów,,Małego Księcia’’

9 Odnaleziona bransoletka autora pozwala przybliżyć miejsce jego śmierci. Jean-Claude Bianco był rybakiem. Podczas połowu ryb, zauważył w sieci męską bransoletkę z nazwiskiem pisarza. Poniżej widniało także imię jego żony. W maju 2000 roku, płetwonurek odnalazł niedaleko od znalezienia bransoletki, części samolotu. Nigdy nie potwierdzono odnalezienia ciała pisarza. Jednak w miejscowości Carqueiranne, gdzie w 1944 roku, morze wyrzuciło na brzeg niezidentyfikowane ciało, które mieszkańcy pochowali anonimowo w pobliskim cmentarzu.

10

11 Wyk. Karolina Cielemęcka


Pobierz ppt "Ciekawostki. W 2003 roku, niewielka asteroida odkryta pięć lat wcześniej, została nazwana imieniem,,Mały Książę’’."

Podobne prezentacje


Reklamy Google