Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie"— Zapis prezentacji:

1 8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie

2 8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie
„Żony, bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi! Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha”. (Kol 3,18-21)

3 8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie
„Żony, bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi! Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha”. (Kol 3,18-21) „A my, którzy jesteśmy mocni [w wierze], powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi, a nie szukać tylko tego, co dla nas dogodne. Niech każdy z nas się stara o to, co dla bliźniego dogodne – dla jego dobra, dla zbudowania. Przecież i Chrystus nie szukał tego, co było dogodne dla niego”. (Rz 15,1-3a)

4 8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie
„Żony, bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi! Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha”. (Kol 3,18-21) „A my, którzy jesteśmy mocni [w wierze], powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi, a nie szukać tylko tego, co dla nas dogodne. Niech każdy z nas się stara o to, co dla bliźniego dogodne – dla jego dobra, dla zbudowania. Przecież i Chrystus nie szukał tego, co było dogodne dla niego”. (Rz 15,1-3a) „Z całego serca czcij swego ojca, a boleści rodzicielki nie zapominaj! Pamiętaj, że oni cię zrodzili, a cóż im zwrócisz za to, co oni tobie dali?” (Syr 7,27-28)

5 Gdy pojawi się konflikt nie reagować zbyt emocjonalnie,
8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie Gdy pojawi się konflikt nie reagować zbyt emocjonalnie, poczekać, aż emocje opadną, uspokoić się, powiedzieć komuś spokojnie, o co nam chodzi, szukać wspólnie rozwiązania

6 Budowanie zgody w rodzinie
8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie Budowanie zgody w rodzinie trzeba zauważać dobre strony u domowników i doceniać je, trzeba być otwartym na potrzeby bliskich, dzielić się na bieżąco swoimi myślami, uczuciami, wyrażać miłość i radość ze wspólnego przebywania, pocieszać, umieć wysłuchać, umieć wybaczać i prosić o przebaczenie, wystrzegać się złośliwości


Pobierz ppt "8. W stronę drugiego człowieka – konflikty w rodzinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google