Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca autorstwa Wiktora Świrskiego i Juliana Bienia z kl. 2A

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca autorstwa Wiktora Świrskiego i Juliana Bienia z kl. 2A"— Zapis prezentacji:

1 Praca autorstwa Wiktora Świrskiego i Juliana Bienia z kl. 2A

2 Jan Paweł II : przykład autorytetu
Autorytety, czyli osoby, z których bierzemy w życiu przykład są obecne wszędzie : w mediach, internecie, czy nawet na ulicy. Jan Paweł II : przykład autorytetu

3  Dzięki poglądom dzielonym z autorytetami czujemy
się pewniejsi, mniej osamotnieni, czy też wsparci duchowo przez nich.  Ponadto style życia przez nich prezentowane mogą być dla nas pomocne, czy ułatwiać nam życie.

4 Obecnie autorytetami głównie zostają osoby występujące publicznie : wizjonerzy, mówcy, politycy, pisarze, satyrycy, aktorzy, muzycy, itd.  Ale bycie autorytetem nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób znanych. Równie dobrze autorytetami mogą być osoby z naszego otoczenia : rodzice, rodzeństwo, nauczyciele lub przyjaciele.

5 Niestety, wśród Polaków następuje dwuznaczne określenie "kryzys autorytetów", które może być brakiem autorytetów, niemożnością do wskazania osoby, którą chcemy naśladować, ale tez może być problemem fałszywego ich wyznawania, gdy tak naprawdę nie wiemy kim jest nasz autorytet, czy co takiego zrobił, że można go za takowego uważać.  Ernesto Guevara. Mimo iż był komunistycznym zbrodniarzem i terrorystą, wielu ludzi bezmyślnie nosi koszulki z jego wizerunkiem

6 Często kryzys autorytetów w tej drugiej formie jest następstwem popularności danej osoby, gdy stawianie jej sobie za autorytet jest po prostu modne i "na czasie". Osoby będące wzorami dla innych przez bycie modnymi czy popularnymi nazywamy "autorytetami pozornymi" Doskonały przykład autorytetu pozornego : James Bond Dla wielu ludzi jest autorytetem tylko przez kilka tygodni po premierze nowego filmu z jego udziałem.

7 KONIEC Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Praca autorstwa Wiktora Świrskiego i Juliana Bienia z kl. 2A"

Podobne prezentacje


Reklamy Google