Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gwara szkolna XXI wieku Opracował :. Wkład mediów Każde pokolenie ma swoje własne „powiedzonka”, które odróżniają je od reszty. Teraz wydaje się być tego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gwara szkolna XXI wieku Opracował :. Wkład mediów Każde pokolenie ma swoje własne „powiedzonka”, które odróżniają je od reszty. Teraz wydaje się być tego."— Zapis prezentacji:

1 Gwara szkolna XXI wieku Opracował :

2 Wkład mediów Każde pokolenie ma swoje własne „powiedzonka”, które odróżniają je od reszty. Teraz wydaje się być tego dużo więcej niż kiedyś i owszem tak jest, ponieważ internet i telewizja, które kiedyś nie były tak wszechobecne, propagują taki styl mówienia. Coraz rzadziej można gdziekolwiek obejrzeć program w którym posługuje się prawdziwą polszczyzną.

3 Korespondencja My, dzisiejsza młodzież, stosujemy pewne skróty które są nam wszystkim dobrze znane i ułatwiają nam życie. Pisanie wiadomości na portalach społecznych zajmuje dużo czasu dlatego stosujemy tak dużo skrótów myślowych.

4 Miażdżące fakty Coraz mniej polskiej młodzieży a niekiedy nawet dorosłych umie mówić po polsku. Wydaje się to nie możliwe, a jednak tak jest ! Badania wykazują że coraz więcej polaków nie potrafi budować składnych zdań, co więcej nastała teraz moda na dysleksję. Kiedyś to pojęcie nawet nie istniało. Tak więc czy świat na pewno stąpa w przód, czy może to tylko pozory i tak naprawdę nie dostrzegamy tego jak bardzo się cofamy ?

5 Wnioski Mimo wad naszej obecnej ‘polszczyzny’, która tak naprawdę nią wcale nie jest, ułatwia nam ona życie, oszczędza czas i jest NASZA ! Każdy człowiek chce czuć się bezpiecznie, a zwykle bezpiecznym jest to co dobrze znamy. Może to zbyt daleko idące wnioski, ale myślę że całkiem trafne.

6 JEDNAK NIE ZAPOMINAJMY O NASZYM OJCZYSTYM JĘZYKU !!!


Pobierz ppt "Gwara szkolna XXI wieku Opracował :. Wkład mediów Każde pokolenie ma swoje własne „powiedzonka”, które odróżniają je od reszty. Teraz wydaje się być tego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google