Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Filmy-angielskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Filmy-angielskie."— Zapis prezentacji:

1 Filmy-angielskie

2 Pierwszy film angielski.
 Roundhay Garden Scene-1888 roku –Film został nakręcony przy Oakwood Grange Road na Roundhay w Leeds w hrabstwie West Yorkshire w Anglii przez Louisa Aimé Augustina Le Prince'a. Występują w nim Adolphe Le Prince (syn Le Prince'a), Sarah Whitley (teściowa Le Prince'a), panna Harriet Hartley i Joseph Whitley chodzący wkoło i śmiejący się. Jako że pani Whitley zmarła w październiku 1888, film musiał powstać przed tą datą. Do dziś zachowały się jedynie kopie fotograficzne prawdopodobnie papierowej taśmy, na której był zarejestrowany. Film trwa około dwóch sekund, składa się z 9 klatek oraz jest odtwarzany z szybkością około 4 klatek na sekundę.

3 Pierwsza bajka angielska.
Pierwszą bajką angielską jest Myszka Miki, po raz pierwszy puszczono ją w 1928 – 1929 roku.

4 Pierwsze kino angielskie.
Pierwszy pokaz filmowy w Anglii odbył się w marcu 1896 roku w londyńskiej hali Olympia. Swoje filmy zaprezentował na nim Robert W. Paul, który w 1895 roku skonstruował swój pierwszy projektor, zwany theatrographem. Wkrótce po tym, podobne wynalazki prezentowali także inni konstruktorzy (Albert G. Smith, Esme Collings, Birt Acres). Już w pierwszych latach swojego istnienia, kino brytyjskie rozwijało się w obiecującym tempie. Udoskonalano sprzęt filmowy i realizowano krótkie scenki rodzinne. Już około 1901 roku stosowano w filmie angielskim: zbliżenie, montaż, zdjęcia trickowe oraz, opatentowany przez Charlesa Urbana i Alberta G. Smitha, system barwny – „Kinemacolor”. Kiedy we Francji budowano dekoracje, scenografię na wzór teatralny, w Anglii wykorzystywano już plenery. PIERWSZE PRZEDSTAWIENIE - Les Miserables 

5 A dzisiejszym filmem będzie…
Mamma Mia !! Film opowiada historię młodej i ślicznej Sophie (Amanda Seyfried), która niebawem ma wyjść za mąż. Dziewczyna chciałaby, aby do ślubnego kobierca zaprowadził ją jej ojciec. Problem w tym, że nigdy go nie poznała. Jej matka, Donna zdradza tożsamość trzech mężczyzn, z którymi przed laty coś ją łączyło. Cała trójka zostaje zaproszona na ślub.

6 Prezentacje przygotowały…..
-Gosia Krogulec -Julia Chmielowska Dziękujemy !!! ♥


Pobierz ppt "Filmy-angielskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google