Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śpioch Ćwiartek Etyka nie tylko dla smyka Wartość: szacunek, odpowiedzialność.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śpioch Ćwiartek Etyka nie tylko dla smyka Wartość: szacunek, odpowiedzialność."— Zapis prezentacji:

1 Śpioch Ćwiartek Etyka nie tylko dla smyka Wartość: szacunek, odpowiedzialność

2 Co to jest czas i czym go mierzymy?

3 Doświadczenie „start”, „meta”. Czas się strasznie dłuży, gdy musimy leżeć bez ruch, ale…..

4 gdy bawimy się, biegnie bardzo szybko.

5 Słuchamy opowiadania „Śpioch Ćwiartek” Nie jest tajemnicą, że Ćwiartek jest wielkim śpiochem. W czasie weekendu Państwo Parzyści pozwalają mu spać nieco dłużej. Najczęściej zasypia o godzinie 21,a rodzice budzą go następnego dnia o 9 rano. Jednak od poniedziałku do piątku musi wstawać wcześnie, żeby zdążyć do szkoły. Niestety, ostatnio Ćwiartek zaczął się spóźniać. W poniedziałek na lekcji matematyki pojawił się o godzinie 8:03. Każdego następnego dnia spóźniał się o 3 minuty więcej. Pan Sumiasty był z tego powodu bardzo, ale to bardzo niezadowolony. Starał się wytłumaczyć Ćwiartkowi, że tak nie można. – Za każdym razem, kiedy się spóźniasz, omija cię coś ważnego – stwierdził. Jednak chłopiec się tym nie przejmował. Mówił, że chyba nic nie traci, ponieważ nie ma żadnych problemów z liczeniem. Dopiero gdy nauczyciel wyjaśnił mu, że spóźniając się, szkodzi nie tylko sobie, ale i innym dzieciom, Ćwiartek obiecał, że już nigdy się nie spóźni.

6 Dyskutujemy o zachowaniu Ćwiartka Pan Sumiasty mógł być zły, ponieważ Ćwiartek przeszkadzał jemu i dzieciom. Należy szanować czas innych. Należy dobrze i odpowiedzialnie planować czas.

7 Jak możemy pomóc Ćwiartkowi? Nasza grupa zrobi Ćwiartkowi w prezencie zegar. My też proponujemy Ćwiartkowi budzik. A my zrobiliśmy dla Ćwiartka plan dnia.

8 Oto nasze pomysły.

9 Czas na dzisiejszych zajęciach upłynął mi….


Pobierz ppt "Śpioch Ćwiartek Etyka nie tylko dla smyka Wartość: szacunek, odpowiedzialność."

Podobne prezentacje


Reklamy Google