Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Lasy w mojej okolicy” Patrycja Olech. Las to najbardziej złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składa się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Lasy w mojej okolicy” Patrycja Olech. Las to najbardziej złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składa się."— Zapis prezentacji:

1 ,,Lasy w mojej okolicy” Patrycja Olech

2 Las to najbardziej złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składa się z organizmów roślinnych i zwierzęcych.

3 Aby dowiedzieć się czegoś więcej o lasach przeprowadziłam wywiad z leśnikiem Bogdanem Zielińskim.

4 W jaki sposób można aktywnie spędza czas w lesie? W lesie można spędzać aktywnie czas na wiele sposobów. Spędzają tam również czas profesjonaliści: biegając, jeżdżąc na rowerze. Można w lesie także spacerować, wspinać się na najwyższe szczyty. Nasze najbliższe leśnictwa przygotowały szereg atrakcji. Są przygotowane pola biwakowe, ścieżki edukacyjne, gdzie podczas spaceru czy biegu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o przyrodzie.

5 Powiedział pan coś o jeździe na rowerze. Czy może pan powiedzieć coś więcej na ten temat? W naszych okolicznych lasach nie ma specjalnie wytypowanych ścieżek typowo do jazdy na rowerze. Nie mniej można na rowerze pojeździć na tych szlakach, które są wyznaczone dla spacerowiczów albo do przejazdu bryczkami konnymi. Taki najbliższy szlak, gdzie można pojeździć, znajduje się w Wysowej na terenie Łosińskim. Gmina Gorlice przygotowała również taką ścieżkę przeznaczoną do spacerów, ale na rowerze zawsze można sobie pojeździć. Ta ścieżka wiedzie przez Szymbark do Gorlic.

6 Czy jest możliwość zapisania się do jakiejś grupy kolarskiej? W okolicach Gorlic istnieje dwie takie grupy: Grupetto Gorlice i Rad Riders. Jeżdżą na rowerach górskich. Organizują się oni raz na jakiś czas, organizują wyprawy rowerowe. Myślę, że można się do nich dołączyć.

7


Pobierz ppt ",,Lasy w mojej okolicy” Patrycja Olech. Las to najbardziej złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składa się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google