Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINAZJUM NR I IM. SZARYCH SZEREGÓW W NAMYSŁOWIE GR.II- 12 UCZNIÓW PROWADZĄCY IZABELA HELIŃSKA – PEDAGOG SZKOLNY/ DORADCA ZAWODOWY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINAZJUM NR I IM. SZARYCH SZEREGÓW W NAMYSŁOWIE GR.II- 12 UCZNIÓW PROWADZĄCY IZABELA HELIŃSKA – PEDAGOG SZKOLNY/ DORADCA ZAWODOWY."— Zapis prezentacji:

1 GMINAZJUM NR I IM. SZARYCH SZEREGÓW W NAMYSŁOWIE GR.II- 12 UCZNIÓW PROWADZĄCY IZABELA HELIŃSKA – PEDAGOG SZKOLNY/ DORADCA ZAWODOWY

2 1.Kim jestem – zainteresowania 2.Kim jestem- uzdolnienia 3.Wartości 4.Temperament 5.Świat zawodów Świat edukacji Świat pracy 6. Moje mocne i słabe strony w kontekście wyboru zawodu 7. Decyduję i wybieram

3 W trakcie zajęć młodzież poznaje swoje zainteresowania zdolności oraz cechy temperamentu. Co pozwoli im wstępnie określić w jakim zawodzie chcieliby w przyszłości pracować. Będą potrafić również podać jaką szkołę ponadgimnazjalną należy ukończyć, aby móc podjąć pracę w wybranym przez siebie zawodzie.

4 Młodzież zostanie zapoznana również ze światem edukacji, zawodów i pracy. Wyposażona zostanie w wiedzę na temat szkół ponadgimnazjalnych w jakich w przyszłości będą mogli podjąć naukę oraz w informację do kogo mogą się zwrócić o pomoc w wyborze zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej.

5 Aktualnie jest młodzież po 6 zajęciach w których bardzo systematycznie i aktywnie uczestniczy. Indywidualnie podsumowuje sobie wyniki testów zawodoznawczych, które przeprowadzone są na poszczególnych zajęciach. Wnikliwie analizują swoje wyniki jak również odnoszą je do wybranych w przyszłości zawodów. Na ile zainteresowania, uzdolnienia i cechy temperamentu będą im sprzyjały w wybranym przez siebie zawodzie a na ile będą utrudnieniem.

6 Uczestnicy warsztatów zawodoznawczych mimo iż są uczniami klasy I gimnazjum zostają w trakcie zajęć wyposażani w wiadomości i umiejętności, które będą niezbędne w podjęciu decyzji odnośnie wyboru dalszej drogi kształcenia- szkoła ponadgimnazjalna- studia wyższe a w przyszłości poruszanie się w sposób kreatywny na rynku pracy.

7

8

9

10


Pobierz ppt "GMINAZJUM NR I IM. SZARYCH SZEREGÓW W NAMYSŁOWIE GR.II- 12 UCZNIÓW PROWADZĄCY IZABELA HELIŃSKA – PEDAGOG SZKOLNY/ DORADCA ZAWODOWY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google