Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Publicznych w Małocicach im. Maciej Rataja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Publicznych w Małocicach im. Maciej Rataja."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Publicznych w Małocicach im. Maciej Rataja

2 Pracę przygotowali: Anita Abramczyk Patryk Zakrzewski Tomasz Kurlanc Klasa III gimnazjum Opiekun Dorota Nowak

3 Gmina Czosnów położona jest w województwie mazowieckim, w powiecie nowodworskim W jej skład wchodzą: 34 wsie Zajmują one obszar: 128.34 km² Ludność: ok. 9 tys. mieszkańców Siedziba gminy w Czosnowie

4 Gmina Czosnów w ciągu ostatnich 20 lat zmieniała się diametralnie. Najwięcej na ten temat dowiedzieliśmy się od wójta gminy Czosnów Antoniego Kręźlewicza.

5

6 Mieliśmy również przyjemność porozmawiać z jednym z radnych naszej gminy, a zarazem Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Południe - panem Arturem Abramczykiem.

7 Jak gmina wspiera UKS? - Gmina zapewnia nam fundusze na zakup stroi, organizację turniejów oraz pokrywa koszty związane z uczestnictwem klubu w wielu rozgrywkach sportowych. Mamy również zagwarantowane wynajęcie hali sportowej na okres zimowy. - Czy na terenie gminy znajduje się wystarczająca ilość obiektów sportowych? - - W tej chwili ilość obiektów nie jest wystarczająca np. brakuje pełnowymiarowego boiska. W planach jest jednak budowa Centrum Sportowego, które powinno rozwiązać te problemy. Klub wraz z mieszkańcami Łosiej Wólki i młodzieżą gminną przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Czosnów wybudował w czynie społecznym boisko do piłki nożnej i siatkowej. - Czy jako radny uważa Pan, że rozwój naszej gminy idzie w dobrym kierunku? - - Sądzę, że tak ponieważ gmina w tej chwili stawia przede wszystkim na rozwój infrastruktury: budowane są kilometry kanalizacji, wodociągów. Pozyskiwane są również duże środki na budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych.

8

9 Odpowiedzi na nasze pytania udzieliła również emerytowana nauczycielka - pani Jadwiga Szymańska.

10 Jak zmieniła się oświata? Przede wszystkim zmieniła się kadra nauczycieli. Obecnie nauczyciele są o wiele bardziej wykształceni. [...] Wszystkie szkoły są unowocześniane i rozbudowywane. Stwarzają uczniom i nauczycielom więcej możliwości. Jak zmieniło się otoczenie? Zauważyłam wiele zmian. Zbudowano wiele dróg, chodników, sieć kanalizacyjną. Powstało również wiele sklepów, których kiedyś było znacznie mniej. Między innymi przez to gmina staję się coraz bardziej atrakcyjna i przyciąga cały czas nowych mieszkańców. Czy jest coś, co najbardziej się Pani podoba w naszej gminie? Najbardziej jestem zadowolona z istnienia gminnej gazety, która zawiera wiele informacji o życiu gminy i jej mieszkańców. Cieszy mnie również to – jako, że jestem byłą nauczycielką – iż poziom nauczania bardzo się podniósł.

11 w Małocicach w Cząstkowie w Kaliszkach w Kazuniu Polskim w Kazuniu Nowym w Sowiej Woli

12 W życie gminy zaangażowanych jest wiele organizacji i stowarzyszeń. Mają one na celu: integrację mieszkańców, promocję gminy oraz działalność kulturalno – oświatową. Wśród najprężniej działających można wymienić: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GMINY CZOSNÓW KOŁO GOSPODYŃ WIESKICH KLUB SENIORA CHÓR - „CZOSNOWIANKI”

13 Zebrane przez nas informacje w pełni dowodzą tego, że na przełomie ostatnich 20 lat gmina zmieniła się nie do poznania. Fakt ten potwierdzają także liczne, pozytywne opinie mieszkańców. My, młodzi obywatele również dostrzegamy wiele zmian, które są dla nas korzystne. Dają nam więcej możliwości, przyczyniają się do rozwijania naszych zdolności i zainteresowań. Unowocześniona gmina sprawia również, że jej mieszkańcy są bardziej bezpieczni.

14 Prezentację przygotowali: Anita Abramczyk Patryk Zakrzewski Tomasz Kurlanc


Pobierz ppt "Zespół Szkół Publicznych w Małocicach im. Maciej Rataja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google