Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej
Ochotnicze Straże Pożarne Gmina łęczyca

2 Na początek… Na terenie gminy funkcjonuje 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, finansowanych w podstawowym wymiarze przez gminę. Są to: OSP Błonie, OSP Mikołajew, OSP Siedlec, OSP Topola Królewska, OSP Łęka, OSP Janków, OSP Chrząstówek, OSP Leźnica Mała, OSP Lubień, OSP Wilczkowice, OSP Dzierzbiętów Duży, OSP Krężelewice, OSP Wichrów, OSP Pruszki, OSP Dobrogosty, OSP Topola Katowa, OSP Dąbie. Ochotnicy pomagają mieszkańcom gminy nie tylko w czasie pożaru, ale również w innych sytuacjach, np. zimą odśnieżają drogi. W placówkach są organizowane różne imprezy.

3 Po dokładniejsze informacje udaliśmy się do pana Mariana Kryszkowskiego – przewodniczącego rady gminy łęczyca. Z chęcią odpowiedział nam na kilka pytań. Oto nasz wywiad. Jakie wyposażenie mają strażnice OSP? Niektóre straże posiadają samochody bojowe i samochody typu lekkie. Straż w Leźnicy Małej i Topoli Królewskiej są najlepiej wyposażone i przygotowane do działania na terenie gminy, powiatu, a także kraju.

4 Jakie nastąpiły modernizacje budynków i jakie są plany na przyszłość?
Przez ostatnich kilka lat ocieplono i wymieniono stolarkę w większości strażnic. W 2009 roku w Lubieniu przy OSP zbudowano piękną zadaszoną scenę widowiskową. Jest to doskonałe miejsce do organizowania imprez. W przyszłości gmina zamierza zmodernizować pozostałe budynki OSP, a nie zostało ich wiele. Na ten rok zaplanowano modernizację strażnic w Topoli Katowej i w Dąbiu.

5 3. Które jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego
3. Które jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego? Do KSRG należą OSP Topola Królewska i OSP Leźnica Mała. Te jednostki pomagają państwowym strażom pożarnym w czasie różnych wypadków i pożarów. Ochotnicy z tych placówek są specjalnie wyszkoleni do udziału w takich akcjach i posiadają specjalistyczny sprzęt.

6 4. Jakie środki z budżetu są przeznaczane na te instytucje
4. Jakie środki z budżetu są przeznaczane na te instytucje? Na bieżący rok w budżecie zaplanowano 115 tysięcy złotych na utrzymanie strażnic oraz 200 tysięcy złotych na inwestycję. Nasza gmina przeznacza największe środki pieniężne na Ochotnicze Straże Pożarne w porównaniu do innych gmin z naszego powiatu. Dziękujemy za informacje, których nam Pan udzielił.

7 Wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leźnicy Małej.
Samochody bojowe: Star 244 GBA o zbiorniku 2,5 tys. litrów i wydajności pompy 1600 litrów na minutę oraz Ford Transit – samochód lekki ratownictwa technicznego zakupiony w 2007r. za kwotę zł.

8 Wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leźnicy Małej.
Narzędzia hydrauliczne LUKAS zakupione w 2008r. za kwotę 46 tys. zł.

9 OSP w Błoniu. Ochotnicza Straż Pożarna w Błoniu wyremontowana w 2005r.

10 Wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu.
Wóz strażacki Star 244 z zamontowanym z przodu pługiem śnieżnym.

11 Ochotnicza Straż Pożarna w Mikołajewie
Strażnica w Mikołajewie, której modernizacja jest zaplanowana na najbliższy czas.

12 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Karol Grzelak 1995, klasa IIB Rafał Frątczak 1995, klasa IIB Adrian Pacholczyk 1995, klasa IIB Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Opiekun zespołu – Jolanta Kuropatwa Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google