Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU

2 Dla większości ludzi myśliwi to ludzie bez serc, zabijający bezbronne zwierzęta. Ja jednak mam inne zdanie. Myśliwym jest mój tatuś i jest on dla mnie PRZYJACIELEM LASU, a dlaczego? Myślę, że właśnie w tej prezentacji to przedstawię.

3 Gdy w miastach narzekamy na śliskie jezdnie, ośnieżone samochody i mróz, myśliwi w leśnych ostępach z powodu mrozu też mają pełne ręce roboty. Bez względu na warunki na dworze, dokarmiają zwierzynę, która często bez pomocy człowieka mogłaby sobie nie poradzić w czasie zimy.

4 By zimą dokarmiać zwierzęta, myśliwi myślą o tym już wiosną i latem
By zimą dokarmiać zwierzęta, myśliwi myślą o tym już wiosną i latem. Gromadzą zapasy kupione z własnych składek i uprawiają poletka łowieckie.

5 Na zdjęciach myśliwi budują paśnik, do którego zimą przywiozą karmę dla zwierząt.

6 Mroźna, śnieżna zima to trudny okres dla zwierząt
Mroźna, śnieżna zima to trudny okres dla zwierząt. Gruba warstwa lodu i śniegu utrudnia zwierzynie dostęp do naturalnego pokarmu. Aby pomóc zwierzynie przetrwać mrozy, ale i zapobiec pałowaniu, czyli obgryzaniu kory drzew, czy zjadaniu pędów młodych drzew przez zwierzęta, myśliwi stawiają w lesie paśniki, które wypełnione są karmą, lizawki, które mają za zadanie dostarczenie zwierzynie dostatecznej ilości soli potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania procesów życiowych. Na zdjęciu sarna korzystająca z lizawki

7 Najokrutniejsza forma kłusownictwa - wnykarstwo
Najokrutniejsza forma kłusownictwa - wnykarstwo. Kto inny jak nie myśliwi robią kilometry po lasach usuwając z nich ogromne ilości wnyków.

8 Wnyki są bardzo okrutną formą kłusownictwa
Wnyki są bardzo okrutną formą kłusownictwa. Dzieje się tak dlatego, że zwierzęta łapiąc się w nie szamoczą się, a drut wbija się coraz bardziej przecinając skórę zwierzęciu. Zwierzę męczy się tak do czasu gdy nie nadjedzie oprawca lub drapieżniki nie zaczną zjadać jej żywcem. Często bywa też, że kłusownicy po pewnym czasie przestają sprawdzać wnyki z różnych powodów i pozostają one w lesie. Zwierzyna, która schwyta się w taki porzucony wnyk często ginie z głodu, wycieńczenia i bólu.

9 We współczesnym świecie, równowaga biologiczna jest na tyle zachwiana, że człowiek zmuszony jest do ingerowania w procesy przyrodnicze , które dotyczą np. restytucji ginących gatunków. Bażant jest ptakiem, który podnosi walory turystyczne regionu i przyczynia się do ochrony środowiska. Przynosi też wiele pożytku dla rolników, około 80% diety tego pięknego ptaka – szczególnie w okresie wiosenno-letnim, to szkodniki leśne i polne - ich przysmakiem jest stonka ziemniaczana. Myśliwi od wielu lat podejmują działania dla odnowienia populacji bażanta. Z własnych składek kupują bażanty i wypuszczają je na terenie swojego Koła.

10 Dziękuję za obejrzenie prezentacji. Zuzanna Kwiędacz kl.IV b
Naszym lasom są potrzebni myśliwi, ponieważ dbają o zwierzęta, dokarmiają je w okresie zimowym i zwalczają kłusownictwo. Dziękuję za obejrzenie prezentacji. Zuzanna Kwiędacz kl.IV b


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google