Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja o zawodzie : KOWAL Kowal Kowale zajmowali się wyrobem przedmiotów użytkowych z metalu jak kociołków, podków, gwoździ i narzędzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja o zawodzie : KOWAL Kowal Kowale zajmowali się wyrobem przedmiotów użytkowych z metalu jak kociołków, podków, gwoździ i narzędzi."— Zapis prezentacji:

1

2 Prezentacja o zawodzie : KOWAL

3 Kowal Kowale zajmowali się wyrobem przedmiotów użytkowych z metalu jak kociołków, podków, gwoździ i narzędzi.

4 Zajmowali się również podkuwaniem oraz pielęgnacją końskich kopyt. Zawód był bardzo rozpowszechniony w przeszłości i w każdej wsi znajdowała się kuźnia. Wraz z postępującą industrializacją procesów wytwarzania przedmiotów coraz bardziej tracił na znaczeniu i z czasem prawie kompletnie przestał być praktykowany.

5 Początki powstania : Najstarsze świadectwa działalności technicznej człowieka pochodzą z czasów prehistorycznych. Z tych najdawniejszych czasów mamy relatywnie dużo śladów owej działalności. Pierwszymi jej przejawami są najprostsze narzędzia kamienne pochodzące sprzed 2,5 mln lat. Około 600 tys. lat temu upowszechniły się pięnściarki– uniwersalne narzędzia kamienne, oraz drewniane oszczepy służące do polowania. W tym czasie zaczęto też używać ognia co było rewolucyjną zmianą w dziejach. Dzięki wykorzystaniu ognia można było przekształcać różne materiały, wzrosły możliwości przetrwania.

6 Jak wygląda kowal?

7 Arcydzieła kowala

8 Bibliografia Google Grafika Wikipedia Arcydzieła

9 Autorzy Paulina Kowalska Krystian Kuzera (ZSB, kl. 2c)


Pobierz ppt "Prezentacja o zawodzie : KOWAL Kowal Kowale zajmowali się wyrobem przedmiotów użytkowych z metalu jak kociołków, podków, gwoździ i narzędzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google