Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawa autorskie to zbiór przepisów regulujących jedną z ważniejszych dziedzin prawa własności intelektualnej. Ochroną prawno autorską objęte są jedynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawa autorskie to zbiór przepisów regulujących jedną z ważniejszych dziedzin prawa własności intelektualnej. Ochroną prawno autorską objęte są jedynie."— Zapis prezentacji:

1

2 Prawa autorskie to zbiór przepisów regulujących jedną z ważniejszych dziedzin prawa własności intelektualnej. Ochroną prawno autorską objęte są jedynie te wytwory intelektu człowieka, które spełniają przesłanki „utworu”. Prawo autorskie zapisane w ustawie o prawie autorskim z dnia 4 lutego 1994 roku, określa co i kto może skorzystać z ochrony praw autorskich.

3  Bez zgody autora stron, właściciela praw autorskich i zarazem ich wydawcy w Internecie żadna część tej publikacji nie możne być przechowywana w systemach wyszukiwania lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi, za pośrednictwem fotokopiarek czy w inny sposób, poza zakresem wynikającym z dozwolonego użytku chronionych utworów. Zamieszczenie całego artykułu jest możliwe tylko za zgodą autora. faktu złamania praw autorskich.

4  „Ściąganie” może być zagrożone sankcjami karnymi, ale może powodować odpowiedzialność cywilnoprawną względem osób, którym przysługują prawa autorskie do danych utworów.

5

6  W przypadku złamania prawa autorskiego nikt nie pozostaje anonimowy. Można zauważyć z jakiej przeglądarki korzysta użytkownik, w jakim systemie pracuje. Można też określić jego adres IP, identyfikujący komputer i przyporządkowaną mu domenę. Można nawet sprawdzić w jakiej rozdzielczości pracuje monitor. W razie nakazu, przedstawić te dane prokuraturze.

7  I Notarialne zabezpieczenie dowodów - stron internetowych. Od tego momentu można już nawet i usunąć stronę, ale i tak pozostają dowody przestępstwa.  II Uzyskiwanie danych firmy z IP i domeny - po ok. 5 minutach poznanie imienia, nazwiska, formy prowadzenia działalności, telefonu, adresu zamieszkania.  III Przekazanie dowodów prawnikowi,  IV Otrzymanie nakazu zabezpieczenia logów przez właściciela serwera - jeżeli tego nie zrobi lub ostrzeże, będzie sądownie odpowiadał za współudział.  V Otrzymanie pisma z propozycją ugody,  VI Jeżeli ugoda nie zostanie przyjęta niezwłocznie rozpoczynane są działania prawne,

8 Dozwolony użytek W prawie autorskim istnieje pojęcie dozwolonego użytku. Polega on na wykorzystaniu krótkiego fragmentu dzieła z podaniem jego autora i źródła - czyli zamieszczaniu cytatów. Wolno więc cytować fragmenty artykułów z serwisu, z podaniem źródła...na sposób hipertekstowy, na przykład: Jarosław Zieliński, Etykieta sieciowa, Winter.pl, 23 grudnia 1997. (podawany jest więc kolejno autor, tytuł artykułu i odnośnik do niego, tytuł serwisu i odnośnik do niego, data ostatnich zmian w momencie tworzenia źródła - bo artykuł może się później zmieniać)...albo tak jak w publikacjach na papierze: Jarosław Zieliński, Etykieta sieciowa, Winter.pl, 23 grudnia 1997.

9  http://www.winter.pl/internet/prawa.htm http://junior.reporter.pl/internet/porady/ ?txt=porady/020 http://asp.edu.pl/prawa-autorskie.php http://www.biznesnet.pl/pp/9192/Prawa- autorskie-obejm%C4%85-Internet


Pobierz ppt "Prawa autorskie to zbiór przepisów regulujących jedną z ważniejszych dziedzin prawa własności intelektualnej. Ochroną prawno autorską objęte są jedynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google