Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NOWE ŻORY W związku z rozwojem przemysłu węglowego i napływem coraz większej ilości ludzi w Żorach zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe, które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NOWE ŻORY W związku z rozwojem przemysłu węglowego i napływem coraz większej ilości ludzi w Żorach zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe, które."— Zapis prezentacji:

1

2 NOWE ŻORY W związku z rozwojem przemysłu węglowego i napływem coraz większej ilości ludzi w Żorach zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe, które początkowo zwano „sypialniami”. Dzisiaj te dzielnice zmieniły się, bo rozrosła się infrastruktura, która stała się bardziej przyjazna dla mieszkańców miasta.

3 Alejką biegnącą obok szkoły ruszyliśmy w kierunku Urzędu Miasta- siedziby Prezydenta Miasta oraz mieszczącej się tuż za urzędem hali MOSiR-u, z której nasi uczniowie często korzystają

4 Wyrobiska po starej cegielni zostały pięknie zagospogarowane i obecnie stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez żorzan, bowiem każdy znajdzie tu coś dla siebie.

5 Przecinając ul. Wodzisławską dotarliśmy na osiedle zwane kiedyś „XXX- leciem”, a obecnie jest to osiedle Księcia Władysława. To właśnie tu mieści się żorski szpital.

6 Przejście przez kolejną ulicę i jesteśmy na osiedlu Pawlikowskiego, gdzie znajduje się wspaniałe boisko sportowe oraz Miejska Biblioteka, chętnie odwiedzana przez naszych uczniów

7 Idąc w kierunku osiedla Sikorskiego przechodzimy obok kościoła św. Stanisława.

8 Kolejne przejście i znajdujemy się na osiedlu Sikorskiego. Naszym celem jest Skwer Europejski.

9 Wracamy Aleją Zjednoczonej Europy. Na poboczu są głazy z podstawowymi informacjami krajów UE

10 Aleją Jana Pawła II delikatnie wspinamy się w górę- znowu jesteśmy na osiedlu Księcia Władysława. To tu znajduje się siedziba sądu oraz pomnik księcia.

11 Zielonym Jarem znajdującym się wzdłuż ul. Boryńskiej dochodzimy do siedziby żorskiej policji

12 Znajdujemy się już na ul. Wodzisławskiej, której największą atrakcją jest basem.

13 Przejście przez miejskie targowisko i znowu znajdujemy się na Al. Wojska Polskiego. Tym razem chętnie zwiedzamy plac zabaw.

14 Wycieczka dobiega końca. Po przejściu przez ulicę wkraczamy na osiedle 700- lecia. Jak zwykle kończymy pod naszą szkołą.


Pobierz ppt "NOWE ŻORY W związku z rozwojem przemysłu węglowego i napływem coraz większej ilości ludzi w Żorach zaczęły powstawać nowe osiedla mieszkaniowe, które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google