Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drukarki i Skanery.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drukarki i Skanery."— Zapis prezentacji:

1 Drukarki i Skanery

2 Drukarki Drukarka jest jednym z najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych, które podłączamy do komputera w celu przeniesienia informacji zapisanych w pamięci komputera na papier.

3 igłowe (mozaikowe) atramentowe laserowe
Rodzaje drukarek igłowe (mozaikowe) atramentowe laserowe

4 Drukarki igłowe Drukarki igłowe są wyposażone w głowice drukujące zawierające stalowe igły. Igły te uderzają w papier poprzez taśmę barwiącą zostawiając na nim ślad. Zaleta: niski koszt ekploatacji. Wady: stosunkowo wolny wydruk, niska jakość wydruku, hałaśliwość.

5 Drukarki atramentowe Drukarki te posiadają głowice z dyszami z których wystrzeliwany jest tusz na kartkę papieru. Zaleta: średnia jakość wydruku, średnia cena Wada: wydruk droższy niż w drukarkach laserowych oraz igłowych.

6 Drukarki laserowe Drukarka do druku wykorzystuje laser.
Umieszcza cząsteczki tonera na papierze Zaleta: najszybszy wydruk, najwyższa jakość wydruku druk nie rozmazuje się pod wpływem wody. Wada: wysoki koszt zakupu.

7 Skanery Skaner jest urządzeniem peryferyjnym, służącym do kopiowania grafiki i tekstu ze skanowanej płaszczyzny do pamięci komputera; zamienia go na postać cyfrową. Jakość skanowania przez skaner mierzona jest w jednostce DPI (ang. dots per inch - punkty na cal). Jest to jednostka rozdzielczości zarówno skanerów jak i drukarek. Im więcej dpi, czyli im więcej punktów na jednostce długości jest w stanie odczytać skaner, tym dokładniejszy jest uzyskany obraz.

8 Rodzaje skanerów Ręczne Płaskie (stołowe) Bębnowe

9 Skanery ręczne Są to najmniejsze skanery, które trzymamy
w dłoni, przesuwając skaner nad papierem skanujemy jego zawartość. Zalety: mały rozmiar (przenośne) Wady: słaba jakość skanowania

10 Skanery płaskie Skanery przeznaczone do domowego
użytku. Dokument umieszczamy na szybie, pod którą przesuwa się lampa skanera wraz z listwą ze światłoczułymi elementami. Zalety: łatwość obsługi Wady: zazwyczaj maksymalny format skanowania to A4.

11 Skanery bębnowe Skanery o przeznaczeniu dla firm.
Najbardziej zaawansowane technologicznie. Charakteryzują się bardzo dużą rozdzielczością optyczną, rzędu kilku tysięcy DPI oraz równie dużą głębią kolorów. Zalety: najlepsza jakość skanowania. Wady: cena, duże gabaryty, wolna praca.

12 KONIEC


Pobierz ppt "Drukarki i Skanery."

Podobne prezentacje


Reklamy Google