Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIEŃ WESOŁEJ MATEMATYKI. DOWCIPY EGZAMINACYJNE W trakcie egzaminu student zapytał, czy może otworzyć okno. Profesor powiedział: - Proszę otworzyć. Orłów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIEŃ WESOŁEJ MATEMATYKI. DOWCIPY EGZAMINACYJNE W trakcie egzaminu student zapytał, czy może otworzyć okno. Profesor powiedział: - Proszę otworzyć. Orłów."— Zapis prezentacji:

1 DZIEŃ WESOŁEJ MATEMATYKI

2 DOWCIPY EGZAMINACYJNE W trakcie egzaminu student zapytał, czy może otworzyć okno. Profesor powiedział: - Proszę otworzyć. Orłów tu nie ma, nie wyfruną. Wychodząc po egzaminie ten sam student zapytał: - Ooo! To pan profesor też drzwiami?

3 KONKURENCJA 1 RZUT LOTKĄ DO TARCZY

4 HUMOR Po klasówce z matematyki rozmawia dwóch kolegów. - Ile zadań rozwiązałeś? - Ani jednego. A ty? - Ja też ani jednego. I pani znowu powie, że ściągaliśmy od siebie.

5 KONKURENCJA 2 „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rosnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.” (Jean Fabre) BUKIET KWIATÓW

6 Humor zeszytów szkolnych Linijka 20-centymetrowa ma ponad 20 centymetrów. Suma? To taka długa msza w kościele w samo południe. Prostopadłościan ma osiem wierzchołków i dwanaście krawężników. Okrąg to krzywa bez kątów, o złączonych końcach, żeby nie było wiadomo, gdzie jest początek. Jeśli graniastosłup sześciokątny podzielimy wzdłuż przekątnej podstawy, to otrzymamy trumnę z wiekiem.

7 KONKURENCJA 3 PODBIJANIE PIŁKI PALETKĄ Każda klasa typuje 3 zawodników

8 HUMOR Z ZESZYTÓW SZKOLNYCH Linijka, kątomierz i cyrkiel to narządy matematyczne. Starożytni liczyli na kalkulatorze, którego wtedy jeszcze nie znano. Topologia to nauka o topolach. Trójkąt równoramienny ma równe ramiona, jednak jeden z boków jest krótszy. Prostokąt rożni się od kwadratu tym, że raz jest wyższy a raz szerszy.

9 KONKURENCJA 4 WYŚCIGI RZĘDÓW Każda klasa typuje 3 zawodników

10 KONKURENCJA 5 KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA

11 HUMOR

12 Rozmawiają dwaj matematycy. - Dasz mi swój numer telefonu? - Pewnie. Jest bardzo łatwy. Trzecia cyfra jest trzykrotnością pierwszej. Czwarta i szósta są takie same. Druga jest większa o jeden od piątej. Suma sześciu cyfr to 23, a iloczyn to 2160. - W porządku, zapisałem. 256 343. - Zgadza się. Nie zapomnisz? - Skądże. To kwadrat 16 i sześcian 7................................... Do pewnego pomieszczenia najpierw weszły dwie osoby, a następnie wyszły trzy. O wyjaśnienie tego zjawiska poproszono księdza, inżyniera, biologa i matematyka * Ksiądz: To cud! * Inżynier: W środku już ktoś był. * Biolog: Nastąpiło rozmnożenie. * Matematyk: Jeśli do pomieszczenie wejdzie jeszcze jedna osoba, pokój będzie pusty

13 ŚMIESZNE OBRAZKI

14 ŚCIĄGA Z MATMY


Pobierz ppt "DZIEŃ WESOŁEJ MATEMATYKI. DOWCIPY EGZAMINACYJNE W trakcie egzaminu student zapytał, czy może otworzyć okno. Profesor powiedział: - Proszę otworzyć. Orłów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google