Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę."— Zapis prezentacji:

1 XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

2 W Polsce i na świecie działa dziś około 1200 szkół, których patronem jest bł. Jan Paweł II, uczy się w nich ok. 300 tys. dzieci i młodzieży. Oprócz polskich szkół bł. Jan Paweł II jest też patronem placówek na Litwie, w Niemczech, Szkocji, USA i Australii. Polskie szkoły współpracują ze sobą w ramach Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Właśnie to stowarzyszenie organizuje doroczną pielgrzymkę do Częstochowy.

3 ORGANIZATOR KOŁO KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach

4 Tegoroczna pielgrzymka była wielkim dziękczynieniem uczniów i pedagogów za beatyfikację Jana Pawła II. Dla nas również była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy pojechaliśmy na Jasną Górę z pocztem sztandarowym.

5

6 Do Czarnej Madonny pielgrzymowało 50 uczniów naszego Gimnazjum

7 OPIEKUNOWIE: ks. Jarosław Stefański Paweł Stasiewicz Beata Stasiewicz Maria Nyzio

8 Swój pielgrzymi szlak rozpoczęliśmy w bardzo wczesnych godzinach porannych

9 Na Jasną Górę dotarliśmy około 10 15 Następnie udaliśmy na błonia pod klasztorem na Jasnej Górze. Zgromadziło się tam ponad 20 tys. uczniów i nauczycieli reprezentujących ok. 400 placówek różnego szczebla, przyjechała również grupa uczniów z Wilna.

10 Na Wałach Jasnogórskich stały poczty sztandarowe

11

12 O godzinie 11-tej rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik

13

14 Z zaangażowaniem słuchaliśmy homilii, podczas której bp Tomasik mówił: „Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za ten piękny wzór wiary i miłości Pana Boga, którym jest nasz patron – bł. Ojciec Święty Jan Paweł II. Dzisiaj w tej wspólnocie dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację Ojca Świętego, za ten wielki dar dla świata, dla Kościoła, a my Polacy możemy być szczególnie dumni, cieszyć się z tego faktu, że to z naszej ziemi wyszedł ten wspaniały papież”. „Każdy patron jest drogowskazem” – zaznaczył kaznodzieja.

15 Ksiądz biskup zadał także uczniom szkół im. Jana Pawła II ważne zadanie do wykonania, powiedział:

16 „ Każdy z nas przyprowadzi kolegę czy koleżankę do Pana Jezusa, kolegę czy koleżankę, który nie chodzi w niedzielę do Kościoła, nie modli się (…) To jest naprawdę trudne zadanie” – przyznał kaznodzieja.

17 Zwieńczeniem uroczystości było jak co roku złożenie wspólnego Aktu Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej całej społeczności szkół noszących imię Jana Pawła II.

18 Było już ciemno, kiedy dotarliśmy do Iwierzyc. Na miejscu czekali na nas rodzice. Większość z nas była po raz pierwszy u tronu swojej Królowej. Duchowa strona pielgrzymki pozwoliła nam na chwilę refleksji nad własnym życiem.

19 Prezentację przygotował: Grzegorz Filipek z klasy III d

20


Pobierz ppt "XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google