Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im"— Zapis prezentacji:

1 XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im
XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę 5 października 2011r. już po raz piaty wzięliśmy udział w autokarowej pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasna Górę

2 W Polsce i na świecie działa dziś około 1200 szkół, których patronem jest bł. Jan Paweł II, uczy się w nich ok. 300 tys. dzieci i młodzieży. Oprócz polskich szkół bł. Jan Paweł II jest też patronem placówek na Litwie, w Niemczech, Szkocji, USA i Australii. Polskie szkoły współpracują ze sobą w ramach Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Właśnie to stowarzyszenie organizuje doroczną pielgrzymkę do Częstochowy.

3 ORGANIZATOR KOŁO KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA WYCHOWAWCÓW
w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach Szkolnym organizatorem pielgrzymki było Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.

4 Tegoroczna pielgrzymka była wielkim dziękczynieniem uczniów i pedagogów za beatyfikację Jana Pawła II. Dla nas również była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy pojechaliśmy na Jasną Górę z pocztem sztandarowym. Dla nas również była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy pojechaliśmy na Jasną Górę z pocztem sztandarowym

5

6 Do Czarnej Madonny pielgrzymowało 50 uczniów naszego Gimnazjum

7 OPIEKUNOWIE: ks. Jarosław Stefański Paweł Stasiewicz Beata Stasiewicz
Maria Nyzio towarzyszyli nam ks. Jarosław Stefański, pan Paweł Stasiewicz, pani Beata Stasiewicz, pani Maria Nyzio oraz

8 Swój pielgrzymi szlak rozpoczęliśmy w bardzo wczesnych godzinach porannych

9 Na Jasną Górę dotarliśmy około 10 15
Zgromadziło się tam ponad 20 tys. uczniów i nauczycieli reprezentujących ok placówek różnego szczebla, przyjechała również grupa uczniów z Wilna. Na Jasną Górę dotarliśmy około 10 15 Następnie udaliśmy na błonia pod klasztorem na Jasnej Górze. Zgromadziło się tam ponad 20 tys. uczniów i nauczycieli reprezentujących ok placówek różnego szczebla, przyjechała również grupa uczniów z Wilna.

10 Na Wałach Jasnogórskich stały poczty sztandarowe
Na Wałach Jasnogórskich stały piękne poczty sztandarowe Na Wałach Jasnogórskich stały poczty sztandarowe

11

12 O godzinie 11-tej rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik

13

14 Z zaangażowaniem słuchaliśmy homilii, podczas której bp Tomasik mówił: „Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za ten piękny wzór wiary i miłości Pana Boga, którym jest nasz patron – bł. Ojciec Święty Jan Paweł II. Dzisiaj w tej wspólnocie dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację Ojca Świętego, za ten wielki dar dla świata, dla Kościoła, a my Polacy możemy być szczególnie dumni, cieszyć się z tego faktu, że to z naszej ziemi wyszedł ten wspaniały papież”. „Każdy patron jest drogowskazem” – zaznaczył kaznodzieja.

15 Ksiądz biskup zadał także uczniom szkół im
Ksiądz biskup zadał także uczniom szkół im. Jana Pawła II ważne zadanie do wykonania, powiedział:

16 „Każdy z nas przyprowadzi kolegę czy koleżankę do Pana Jezusa, kolegę czy koleżankę, który nie chodzi w niedzielę do Kościoła, nie modli się (…) To jest naprawdę trudne zadanie” – przyznał kaznodzieja.

17 Zwieńczeniem uroczystości było jak co roku złożenie wspólnego
Aktu Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej całej społeczności szkół noszących imię Jana Pawła II .

18 Było już ciemno, kiedy dotarliśmy do Iwierzyc.
Było już ciemno, kiedy dotarliśmy do Iwierzyc. Na miejscu czekali na nas rodzice. Większość z nas była po raz pierwszy u tronu swojej Królowej. Duchowa strona pielgrzymki pozwoliła nam na chwilę refleksji nad własnym życiem.

19 Prezentację przygotował:
Grzegorz Filipek z klasy III d

20


Pobierz ppt "XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google