Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK CZIPSEK I ŻELEK STALI SIĘ OWOCKIEM I JOGURCIKIEM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK CZIPSEK I ŻELEK STALI SIĘ OWOCKIEM I JOGURCIKIEM."— Zapis prezentacji:

1

2 JAK CZIPSEK I ŻELEK STALI SIĘ OWOCKIEM I JOGURCIKIEM

3 Za górami, za lasami żył sobie krasnoludek Czipsek. Jego najlepszym przyjacielem był królik Żelek, który w ogóle nie skakał. Tylko wolno chodził, bo był taki gruby!

4 Zawsze jak się spotykali, jedli ogromne ilości chipsów i słodyczy. Ich Mamy umiały przyrządzać zdrowe i pożywne potrawy, ale Czipsek i Żelek nie chcieli ich jeść.

5 Pewnego razu królik, jego siostra Trusia i krasnoludek wybrali się na wycieczkę.

6 Trusia spakowała do plecaka jogurt, owoce i warzywa i wodę mineralną, a Czipsek i Żelek zabrali czekoladę, chipsy, batoniki i colę.

7 Było to wczesną wiosną, więc Trusia wzięła ze sobą na wszelki wypadek kurtkę przeciwdeszczową, kalosze, czapkę i apaszkę, a przyjaciele założyli krótkie spodenki, cienkie sweterki i sandałki. Po godzinie zatrzymali się na posiłek. Każdy zjadł to, co miał przygotowane i ruszyli w dalszą drogę.

8 Trusia wesoło podskakiwała, a Czipsek i Żelek byli ociężali i narzekali na ból brzucha.

9 Na dodatek zaczął padać deszcz i obaj kompletnie przemokli.

10 Po tej wyprawie Trusia miała miłe wspomnienia, a krasnoludek i królik niestety rozchorowali się. Lekarz, który ich badał poradził im jak mają się ubierać i odżywiać, żeby być silnym i zdrowym. Od tej pory Czipsek i Żelek zaczęli jadać tylko zdrowe produkty i zawsze ubierali się odpowiednio do pogody. Zmienili też swoje imiona- Czipsek na Owocek, a Żelek na Jogurcik. I żyli długo i szczęśliwie.


Pobierz ppt "JAK CZIPSEK I ŻELEK STALI SIĘ OWOCKIEM I JOGURCIKIEM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google