Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Głównymi przeciwnikami Polski i Ukrainy w walce o organizację Mistrzostw Europy były Włochy oraz duet Chorwacja-Węgry. W kwietniu 2007r. W Cardiff w Wielkiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Głównymi przeciwnikami Polski i Ukrainy w walce o organizację Mistrzostw Europy były Włochy oraz duet Chorwacja-Węgry. W kwietniu 2007r. W Cardiff w Wielkiej."— Zapis prezentacji:

1

2 Głównymi przeciwnikami Polski i Ukrainy w walce o organizację Mistrzostw Europy były Włochy oraz duet Chorwacja-Węgry. W kwietniu 2007r. W Cardiff w Wielkiej Brytanii w wyniku tajnego głosowania oferta Polski i Ukrainy wygrała bezwzględną większością głosów.

3 Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to impreza sportowa organizowana co cztery lata przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Biorą w niej udział narodowe reprezentacje piłkarskie seniorów (czyli piłkarzy powyżej 18 r. życia). Jest to największa impreza sportowa w Europie oraz trzecia pod względem zainteresowania kibiców i widzów impreza sportowa na świecie (po Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej). Pierwsze mistrzostwa Europy zostały zorganizowane we Francji w 1960 r. pod nazwą Puchar Narodów Europy. Początkowo uczestniczyły w nim 4 drużyny. W 1980 r. ich liczba wzrosła do 8, zaś w 1996 r. – do 16. Od 2016 r. w rozgrywkach będą uczestniczyć 24 reprezentacje narodowe.

4 Rozgrywki odbywają się w dwóch etapach: *W eliminacjach uczestniczą reprezentacje narodowe państw członkowskich UEFA. Przydział do grup eliminacyjnych następuje w wyniku losowania. Do turnieju finałowego kwalifikują się drużyny, które wygrały eliminacje, oraz drużyna gospodarza/gospodarzy turnieju. *Turniej finałowy prowadzony jest systemem mieszanym: najpierw odbywa się runda grupowa, a następnie pucharowa. W rundzie grupowej 16 zespołów zostaje rozdzielone na cztery grupy. W ramach grupy każdy zespół gra z każdym. Z grupy awansują dwie drużyny, które zebrały największą liczbę punktów (za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1). Osiem zespołów rozgrywa następnie mecze turniejowe (przegrany odpada z gry). Od 1984 r. w ME nie odbywa się mecz o trzecie miejsce. *Zwycięzca otrzymuje Puchar im. Henri Delauneya, pomysłodawcy rozgrywek. Trzykrotnie trafił on w ręce drużyny niemieckiej, dwukrotnie - w ręce zespołu hiszpańskiego i francuskiego.

5 *NIEMCY – 3 razy *FRANCJA-2 razy *HISZPANIA-2 razy *ZSRR-1 raz *WŁOCHY-1 raz *CZECHOSŁOWACJA-1 raz *HOLANDIA-1 raz *DANIA-1 raz *GRECJA-1 raz

6

7 Przez dziesiątki lat Polskie piłkarstwo nie było dostrzegane jako "Futbolowa potęga". Owszem, mieliśmy w latach 50- tych kilka sukcesów ale one nie przeradzały się w dalsze. Jednak wielkie odrodzenie Polskiego futbolu zaczęło się na początku lat 70-tych, kiedy trenerem kadry piłkarskiej został Kazimierz Górski. Pod jego wodzą w Monachium Polska Reprezentacja wywalczyła tytuł mistrzów w 1972r., a w 1976r. wicemistrzostwo olimpijskie oraz 3 miejsce na mistrzostwach świata w 1974r. Podsumowując trzeba zaznaczyć, że Polska reprezentacja odnosiła ogromne sukcesy ale zawsze zostaje niedosyt typu "mogło być lepiej". Jednak najważniejsze jest to, że kiedyś w Polsce byli piłkarze od których cały świat brał przykład i o których po upływie ponad 20 lat ciągle się mówi, że byli prawdziwymi mistrzami...

8 Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej rozpoczęła występy międzynarodowe 29 kwietnia 1992 roku, od porażki 1:3 z Węgrami. Wcześniej ukraińscy piłkarze grali w barwach reprezentacji Związku Radzieckiego. I to oni – zawodnicy Dynama Kijów, najbardziej utytułowanego klubu ZSRR – stanowili o jej sile w latach 80. W 2005 roku reprezentacja prowadzona przez Ołeha Błochina zajęła pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do Mundialu 2006 i po raz pierwszy w historii awansowała do finałów mistrzostw świata. Największym sukcesem ukraińskiego piłkarstwa jest wicemistrzostwo Europy U-18, wywalczone na niemieckich boiskach w 2006 roku.

9 Polska reprezentacja po raz pierwszy zakwalifikowała się do finałów EURO w 2007 r. W 2012 r. polscy piłkarze, jako drużyna gospodarzy, wejdą do finałów bez konieczności uczestniczenia w eliminacjach.

10 LOGO EURO 2012

11 Postaciami tegorocznych Mistrzostw są bracia- piłkarze. Ich imiona Slavek i Slavko zostały wyłonione w wyniku głosowania przez kibiców. Fryzury i ubrania maskotek utrzymane są w kolorystce obu krajów gospodarzy.

12 Przebój Oceany "Endless Summer" ma promować Euro 2012. Tytuł przeboju na po polsku brzmi "Niekończące się lato”.

13

14 Spośród wielu polskich miast, które zaoferowały swoje stadiony na Mistrzostwa Europy w tym roku tylko 4 zostały wybrane. Są to Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław. Na Ukrainie mecze odbędą się w Doniecku, Lwowie, Kijowie i Charkowie.

15 WARSZAWA GDAŃSK POZNAŃ WROCŁAW

16 KIJÓW LWÓW DONIECK CHARKÓW

17 Największym stadionem w Polsce jest Stadion Narodowy w Warszawie, wybudowany specjalnie na Mistrzostwa w piłce nożnej. Posiada on czwartą najwyższą klasyfikację w kategorii UEFA.

18 Na Stadionie Narodowym w Warszawie mieści się 58 tysięcy kibiców. Na jego murawie odbędzie się 5 meczów grupowych- w tym mecz otwarcia, ćwierćfinał i półfinał- co oznacza, że łącznie w czasie tegorocznych mistrzostw te sportowe wydarzenia może obejrzeć na żywo około 290 tysięcy osób.

19 Oficjalna piłka Mistrzostw Europy 2012 nazwana została Tango 12. Złożona jest z 32 paneli o wypukłej, ziarnistej fakturze. Piłka dzięki swojej budowie ma lepiej przylegać do buta i podlegać kontroli piłkarza. Na piłce widnieją 3 grafiki nawiązujące do ludowej kultury Polski i Ukrainy.

20 Wuwuzele były instrumentem wykorzystywanym przez kibiców podczas mistrzostw świata w 2010 w RPA. Ukraińscy kibice mają swoją odpowiedź na głośną trąbkę-jest nią „zozułycia”, czyli kukułka- przypominający kształtem ptaka gliniany ludowy instrument muzyczny o przyjemnym niskim dźwięku. TO BĘDZIE TO BYŁO

21 przykładowy

22 Pierwszy mecz Reprezentacja Polski rozegra 8 czerwca 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Grecji, czyli Mistrzowie Europy z 2004 r. Trzymajmy kciuki za pomyślny wynik meczu !

23 Reprezentacja Polski rozegra swoje mecze w grupie A na polskich stadionach w Warszawie i Wrocławiu. Mecze zostaną rozegrane z Grecją, Rosją i Czechami kolejno 8, 12 i 16 czerwca. (Wyróżniamy także oprócz grupy A także B, C i D ).

24 Na siedem tygodni przed rozgrywkami Puchar Mistrzów Europy zacznie odwiedzać miasta gospodarzy. Natomiast balon w kształcie pucharu zaczął swą podróż już 100 dni przed pierwszym meczem w Polsce. Ceremonia wypuszczenia balonu odbyła się w Szwajcarii. Balon o wysokości 35 metrów łatający między ośmioma miastami w Polsce i na Ukrainie ma przypomnieć kibicom o zbliżającym się wydarzeniu.

25 51 reprezentacji walczyło o 14 miejsc dających prawo udziału w turnieju głównym. 2 pozostałe miejsca przypadły współgospodarzom. Polska i Ukraina nie brały udziału w eliminacjach. Za to pierwszy raz w eliminacjach Mistrzostw Europy brała udział Czarnogóra.

26 Siedem zasad kulturalnego kibica: 1. Oblicze Kibica jest obliczem jego Klubu, 2.Kibicowanie bez prowokacji to szacunek dla Przeciwnika, 3.Intencją Kibica jest dobra zabawa, 4.Fair play – Fair Fan (czysta gra – czyste kibicowanie), 5.Rodzinne kibicowanie to przykład dla najmłodszych 6.Wzorowe kibicowanie to doping bez alkoholu, 7.Bezpieczne kibicowanie nie jest rzeczą najważniejszą. Jest wszystkim!

27 Źródła: www.ps2012.pl www.potrafiekibicować.eu www.historiapolpilka.ovh.org Encyklopedia PWN


Pobierz ppt "Głównymi przeciwnikami Polski i Ukrainy w walce o organizację Mistrzostw Europy były Włochy oraz duet Chorwacja-Węgry. W kwietniu 2007r. W Cardiff w Wielkiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google