Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych własne ciało człowieka zaczyna być.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych własne ciało człowieka zaczyna być."— Zapis prezentacji:

1 wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych własne ciało człowieka zaczyna być zagrożeniem, własne ciało człowieka zaczyna być zagrożeniem, pojawia się lęk, chęć ucieczki, ukrycia się, które odtąd pojawia się lęk, chęć ucieczki, ukrycia się, które odtąd (zwłaszcza lęk!) dominują w życiu ludzi (zwłaszcza lęk!) dominują w życiu ludzi rozbicie harmonijnego dotąd związku człowieka z ziemią, która zaczyna rodzić cierń i oset rozbicie harmonijnego dotąd związku człowieka z ziemią, która zaczyna rodzić cierń i oset ostatnim, najbardziej dotkliwym skutkiem grzechu jest ŚMIERĆ ostatnim, najbardziej dotkliwym skutkiem grzechu jest ŚMIERĆ Skutki grzechu pierwszych ludzi:

2 To nie Bóg jest sprawcą naszych nieszczęść. On stworzył człowieka z miłości i zawsze pragnie jego szczęścia. Główną przyczyną naszych nieszczęść jest grzech, który ludzie popełniają. On czyni nas nieszczęśliwymi i utrudnia doświadczenie Bożej miłości. Na skutek grzechu między Bogiem, a ludźmi powstaje przepaść. Skutki grzechu pierwszych ludzi:

3 ŚWIĘTY BÓG GRZESZNY CZŁOWIEK

4 T: Grzech zabija i oddala mnie od Boga To nie Bóg jest sprawcą naszych nieszczęść. On stworzył człowieka z miłości i zawsze pragnie jego szczęścia. Główną przyczyną naszych nieszczęść jest grzech, który ludzie popełniają. On czyni nas nieszczęśliwymi i utrudnia doświadczenie Bożej miłości. Na skutek grzechu między Bogiem, a ludźmi powstaje przepaść.

5 ŚWIĘTY BÓG GRZESZNY CZŁOWIEK

6 1. Przy wieczornej modlitwie zastanów się: jakie przykrości wiążą się z popełnionymi przez ciebie grzechami? 2. Napisz, co dobrego możesz zrobić dla ludzi, którym sprawiłeś przykrość. 3. Przeczytaj Ps 130 i wyraź pisemnie stan wewnętrzny jego autora. Praca domowa:


Pobierz ppt "Wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych wzajemne oskarżenia, zrzucanie odpowiedzialności na innych własne ciało człowieka zaczyna być."

Podobne prezentacje


Reklamy Google