Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gra symulacyjna - gaming simulation (GS) jest symulacją efektów decyzji podjętych w czasie odgrywania ról, w sytuacji uwarunkowanej określonymi regułami:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gra symulacyjna - gaming simulation (GS) jest symulacją efektów decyzji podjętych w czasie odgrywania ról, w sytuacji uwarunkowanej określonymi regułami:"— Zapis prezentacji:

1 Gra symulacyjna - gaming simulation (GS) jest symulacją efektów decyzji podjętych w czasie odgrywania ról, w sytuacji uwarunkowanej określonymi regułami: jest to mniej lub bardziej wyważona mieszanka ODGRYWANIA RÓL, SYMULACJI i GRY. symulacja=transformacja statycznego modelu w dynamiczną sytuacją; gra=zbiór reguł, który tworzy mniej lub bardziej rzeczywistą grę / zabawę rola= specyficzna funkcja odgrywana w dynamicznych sytuacjach, czyli rola odgrywana w rozgrywanej grze. GAMING SIMULATION gra symulacja role

2 STRATEGICZNE GS Wojna prawdopodobnie jest pierwszym środowiskiem, w którym symulacja użyta w rzeczywistym świecie staje sią symulacją rzeczywistego świata: modelem do przetestowania przed lub po zaistnieniu rzeczywistych wydarzeń. Gry strategiczne okazały się jednym z najskuteczniejszych narzędzi szkoleniowych w szkołach wojskowych. Strategiczne gry symulacyjne (niezależnie od dziedziny, w której są stosowane) pozwalają na “przetestowanie i skorygowanie” hipotetycznej strategii w formalnym i dokładnie określonym środowisku, poprzez symulację problemu, z którym musimy się zmierzyć, bez ponoszenia konsekwencji ewentualnych błędów.

3 GS A PRZEWIDYWANIE PRZYSZŁOSCI GS może być rozegrana dowolną ilość razy. Możliwość powtarzania rozgrywek pogłębia zrozumienie roli ze strony każdego z graczy. Przyjęcie różnych zachowań oraz odmiennych punktów widzenia może być wykorzystane do skonstruowania prawdopodobnych scenariuszy, oraz określenia, zbioru, choćby nawet niewielkiego, możliwych prognoz.

4 W doradztwie zawodowym GS pozwalają na skonstruowanie środowiska (sztucznego świata), w którym możesz eksperymentować, dokonywa ć prób, popełnia ć błędy, poprawia ć je oraz dokonywa ć ocen poprzez bezpośrednie doświadczenie, w kontrolowanych sytuacjach GS A DORADZTWO ZAWODOWE

5 Szkolenie polega na przygotowywaniu się na możliwe niespodziewane sytuacje; kształcenie oznacza natomiast, przygotowanie na to, ze może zdarzyć się cos niespodziewanego. Gdy umiesz grac i prowadzić symulację oznacza to, ze jesteś przygotowany, ze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego; jednak wyniki symulacji pozwalają ci przygotować się na różne niespodziewane sytuacje. Użycie GS w celach edukacyjnych i pedagogicznych ma długą historię i praktykę. W ciągu ostatnich 40 lat powstało wiele gier wykorzystywanych w nauce historii, geografii, matematyce, nauce języków obcych aż po przedmioty interdyscyplinarne. Użycie GS oznacza ze nauczyciele mają możliwość “przećwiczenia” swojego przedmiotu, zamiast jedynie go wykładać ex catedra, uczniowie natomiast mogą “uczestniczyć” w procesie nauki. GS a EDUKACJA


Pobierz ppt "Gra symulacyjna - gaming simulation (GS) jest symulacją efektów decyzji podjętych w czasie odgrywania ról, w sytuacji uwarunkowanej określonymi regułami:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google