Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poziomka truskawka – roślina mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych.Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poziomka truskawka – roślina mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych.Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa,"— Zapis prezentacji:

1

2 Poziomka truskawka – roślina mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych.Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa, najczęściej jednak nazywana jest po prostu truskawką. Mieszaniec ten został uzyskany w Europie przez skrzyżowanie pochodzącej ze wschodniej Ameryki Północnej poziomki wirginijskiej z chilijską,którego dokonano w 1712 roku Truskawki to marzenie człowieka Każdy na lato już tylko czeka Truskawki mógłby jeść garściami I rwać je razem z łodygami. Owoce te są najlepsze na świecie, lepszych na serio, nie znajdziecie. Bo je je każdy : duży i mały, bo truskawka to owoc wspaniały.

3 Kiedy jesz na przykład jabłko, Życie płynie bardzo gładko. Jabłko smaczne jest i zdrowe, Umyj je i już gotowe. Smak dojrzałych jabłek jest słodko- kwaskowaty, rozmaite odmiany mogą być bardziej lub mniej słodkie lub kwaśne. Jabłka są kształtem zbliżone do kuli. Miąższ jabłka jest sztywny, chrupki i pełny przezroczystego soku. Po długim przechowywaniu jabłko staje się miękkie i pomarszczone, ale nadal jadalne. Skórka jabłka jest gładka i cienka, ściśle przylegająca do miąższu, dająca się obierać lub polerować. Kolor skórki jabłka występuje w odcieniach zieleni, a po dojrzeniu również żółci lub czerwieni, często zmieszanych ze sobą.

4 W owocarni arbuz leży I złośliwie pestki szczerzy; Tu przygani, tam zaczepi. "Już byś przestał gadać lepiej, Zamknij buzię, Arbuzie!" ~”Na straganie” Jan Brzechwa~ Arbuz– rodzaj roślin z rodziny dyniowatych. Gatunkiem typowym jest Citrullus vulgaris. Duże znaczenie użytkowe ze względu na soczyste, jadalne owoce ma arbuz zwyczajny.

5 Brzoskwinia– grupa kilku gatunków roślin, które według większości ujęć taksonomicznych zaliczane są do rodzaju Prunus. Krytyczna lista roślin naczyniowych Polski zalicza jednak uprawiany również w Polsce gatunek brzoskwinię zwyczajną do oddzielnego rodzaju Persica (brzoskwinia)

6 Wiśnia (Cerasus Mill.) – rodzaj roślin należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Występuje w około 60 gatunkach w strefie umiarkowanej półkuli północnej, głównie we wschodniej Azji. W Polsce w stanie naturalnym występują tylko dwa gatunki wiśni: wiśnia karłowata, rosnąca na wyżynach południowych, prawnie chroniona, oraz czereśnia ptasia, zwana trześnią. Cudna Wiśnia kwitła na łące, jej gałęzie, były mocne. Pewnego dnia znikła, nie pozostał, już po niej ślad. Gospodarz myślał co się z nią stało, ale na próżno, bo nic już się z niej nie zostało.

7 Malina - grupa gatunków z rodzaju wyróżniana zwyczajowo ze względu na czerwoną barwę owoców i łatwość ich odpadania od dna kwiatowego (pozostałe gatunki noszą zwyczajową nazwę rodzajową jeżyna). U różnych odmian uprawnych owoce mogą być koloru od czarnego i purpurowego, przez czerwony, żółty, do białawego. Zrywasz dorodne maliny, w ustach słodki ich smak, maliną zostać czerwoną, maliną zostać o tak...

8 Banan– rodzaj roślin z rodziny bananowatych, obejmujący około 80 gatunków. Przedstawiciele są typowymi przedstawicielami flory międzyzwrotnikowej Azji, Afryki i Australii. Część gatunków dostarcza jadalnych owoców Arbuz pestek ma niewiele i go chętnie zjem w niedzielę. Gruszka za to wyjątkowa, mango niech się przy niej schowa. A na koniec o bananie - zjem go jutro na śniadanie :)

9


Pobierz ppt "Poziomka truskawka – roślina mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych.Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google